Bajka o kapciuszku czyli jak to z wdzięcznością było

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Perełki Mili". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mila
Dorota_1988

Bohaterem tej poetyckiej, pełnej humoru bajki dla młodszych i starszych jest wełniany kapciuszek bez pary, który wyrusza w świat na poszukiwanie brata-bliźniaka. To opowieść o dojrzewaniu, o budowaniu przyjaźni oraz o niełatwym uczuciu wdzięczności, które pojawia się w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Włóczkowe, robione niejako na drutach ilustracje wprowadzają dziecko w przytulny świat, gdzie jednak nie wszystko jest różowe.

źródło opisu: Wydawnictwo Mila, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwomila.pl/

Bardzo ładna opowiastka dla dzieci. Baśniowy klimat, perypetie Kapciuszka, smutek przeplatany z radością, morał (że warto być dobrym)... Dzieciom, które znam, bardzo się podobała; ja również chwalę :)

Basia_Pelc | 2014-01-16
Przeczytana: styczeń 2014

Ciepła bajeczka o kapciuszku i jego wyczerpujących przygodach.

Świetna, dowcipna opowieść nawiązująca tytułem i częściowo treścią do bajki o Kopciuszku. Mały włóczkowy bucik szuka swojego początku. Podczas poszukiwań przeżywa różne przygody, poznaje nowych przyjaciół, a na koniec zyskuje brata bliźniaka do pary. Razem pasują na nogi - a jakże - pięknej Królewny i zamieszkują z nią w zamku.
Idealna dla kilkulatków do samodzielnego czytania i łatwa w opisywaniu w dzienniczku lektur.
Razem z moją córką polecamy !

jagarkar | 2013-03-30
Przeczytana: 30 marca 2013

Nuuudne... Wlecze się, jak kłębek nici... Plus mnóstwo wnerwiających zdrobnień i pojawiających się znikąd i nie wiadomo po co rymowanek...

Na półkach: Przeczytane, Mila

Wszyscy znamy już bajeczkę o Kopciuszku, ale nikt nie słyszał jeszcze o bajce o kapciuszku! A taka też jest!

My mięliśmy okazje ją poznać. A wszystko zaczyna się od pewnego kłębuszka włóczki, który toczył się przez królewskie górki i pagórki ubierając wszystkich dookoła. W pewnym momencie włóczka się skończyła... no właśnie, tylko troszkę w nieodpowiednim momencie. Ponieważ wełny starczyło na jednego kapciuszka, a na drugiego do pary już zabrakło. I tu rozpoczyna się przygoda samotnego kapciuszka szukającego swego braciszka. Maluch przeżywa podczas swojej wędrówki różne przygody, a jakie? Musicie przeczytać sami.

Ta książeczka z pozoru jest o niczym. Po świecie wędruje kapciuszek, który szuka drugiej połówki. Ale tak naprawdę opowiadanie uczy nasze dziecko woalu pożytecznych rzeczy. Np. że warto podążać za marzeniami, że warto pomagać innym. Dodatkowo dziecko dowiaduje się skąd bierze się włóczka, z której potem można zrobić ciepłe ubranka.

Ta książeczka jest bardzo sympatyczna....

Friday | 2013-05-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Lekka i przyjemna historia z fajnymi ilustracjami. Ostatnio wpadłem nawet na jej wersję na iPhone https://itunes.apple.com/pl/app/kapciuszek-slipperella/id619800838?mt=8 gdzie sporo animacji i puzzle dla dzieci

Roksana | 2015-02-05
naranja81 | 2014-01-31