Spice and Wolf (novel) vol. 3

Cykl: Spice and Wolf (tom 3)
Wydawnictwo: Yen Press
狼と香辛料, Ōkami to Kōshinryō vol. 3
angielski

Having narrowly escaped financial ruin, Lawrence turns his attention to helping Holo find her ancient homeland in the North. But how long can a traveling merchant afford to wander the countryside looking for a village that he suspects may have ceased to exist long ago? When a rival merchant sets his sights on Lawrence’s beautiful companion, though, can Lawrence truly be confident that Holo will remain by his side? Has the time come when Lawrence must ask himself whether his relationship with the Wisewolf is business or pleasure?

źródło opisu: Hachettebookgroup, 2010

źródło okładki: hachettebookgroup.com