Posłaniec śmierci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Srebnego Klucza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320706154
Krzysiek

Kryminał, którego akcja rozgrywa się na początku lat 80. XX wieku. Głównym wątkiem powieści jest śledztwo prowadzone przez MO w sprawie tajemniczych, pozornie nie powiązanych ze sobą, a dokonanych ze szczególnym okrucieństwem zabójstw. Morderca okazuje się być przebiegłym graczem, który - w pewien sposób bawiąc się z milicją - kolejne zbrodnie popełnia tak, że śledczy nie są w stanie ani odkryć ich motywu, ani tym bardziej go namierzyć. Jedynym, co łączy ze sobą kolejne zabójstwa, jest to, iż ofiara - tuż przed śmiercią - zawsze otrzymywała od mordercy przesyłkę zawierającą kartę as trefl.

źródło opisu: Opis autorski użytkownika mrvtt

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Czy może się odczuwać większą bezsilność i cierpienie, niż wtedy, gdy przyjaciele, którym bezgranicznie się ufało, wystawiają cię na pewną śmierć? Poczucie zdrady może doprowadzić nawet do chęci okrutnej zemsty. I kiedy przez kilkanaście lat człowiek będzie planował zbrodnie, a potem równie cierpliwie ich dokonywał, wtedy byłym przyjaciołom nie pozostaje nic innego, jak strach spowodowany powrotem przeszłości, którą wymazali z życiorysu. A w której był posłaniec śmierci - as trefl.

Nie jest to mistrzowski kryminał, ale dało się przeczytać. Ciekawy jest fakt, że wszystkie zdarzenia były w formie opowieści, nawet sama ta opowieść była w kolejnej, i tak do końca. Zemsta na byłych przyjaciołach za zdradę to też ciekawy pomysł. Jednak średnio podobało mi się, że właściwie od początku zna się mordercę, bo jego zbrodnie są przedstawiane z jego perspektywy - przez to mało było w niej tajemniczości, a co za tym idzie, emocjonujących akcji. No i jakoś polskie realia PRL-u nie oddały tego...

Anksunamun | 2016-07-13
Przeczytana: sierpień 2010