Pieniądz elektroniczny. Pieniądz przyszłości - analiza ekonomiczno-prawna

Wydawnictwo: CeDeWu
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Pieniądz elektroniczny jest innowacją. W przyszłości będzie tak powszechny jak gotówka. Jego upowszechnienie przyczynia się do poprawy efektywności i automatyzacji płatności, a co za tym idzie całego obrotu gospodarczego. Aby pieniądz elektroniczny na dobre się rozpowszechnił, potrzebna jest rozbudo

Tobson | 2017-04-23
Przeczytana: kwiecień 2017

Książka dla osób chcących uzyskać ogólne informacje o pieniądzu elektronicznym i jego uwarunkowaniach prawnych. Autor trochę bezkrytycznie podchodzi do tematu, jednak nie można mu odmówić obszernego i pełnego omówienia zagadnienia elektronicznej waluty. Ponieważ książka ma już 10 lat (rok wydania to 2007), to czytelnik na pewno zauważy zmiany w stosowanych technologiach i pewne różnice między przewidywaniami autora, a rzeczywistością. Niewątpliwie wiele spostrzeżeń jest istotnych i trafnych, zwłaszcza odnoszących się do samej natury pieniądza elektronicznego.

Autor to niewątpliwy erudyta, który prawie każdy akapit wyposaża w przypis. Momentami nabierałem wątpliwości, czy w ogóle wniósł on coś swojego do pracy, czy też tylko poświęcił wszystkie strony na cytowanie innych. Dużą liczbę odwołań do literatury należy uznać za plus, ale w tym szczególnym przypadku mam pewne wątpliwości co do sensu i potrzeby cytowania prawie 340 źródeł na zaledwie 160 stronach..

Bezkrytyczność autora...

Chaoticreader | 2016-04-11