Francja. Podróże marzeń

Tłumaczenie: A. Wolski, S. Wolska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (czerwona)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - France
przewodnik, Francja
kamk

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książki tej na pewno nie można traktować jako monografii czy wyczerpującego kompendium wiedzy o Francji - nie pozwala na to objętość, tym bardziej, że znaczną jej część pochłaniają fotografie i ilustracje.

Kraj nad Sekwaną pokazany jest tu w pigułce, ale autorom udało się przybliżyć czytelnikom najważniejsze historyczne wydarzenia, kulturalne osiągnięcia i atrakcje turystyczne.
Jedyne zastrzeżenie mam do pierwszej części, dotyczącej historii - zabrakło mi tu choćby jednego zdania na temat spektakularnego procesu, jaki wytoczył templariuszom Filip Piękny. Autorzy mogli o tym ważnym wydarzeniu chociaż nadmienić, a nie zrobili tego.

Tekst napisany jest przystępnie i ciekawie; całość skomponowano profesjonalnie i barwnie pod względem edytorskim. Przejrzyście zredagowana jest ostatnia część, która zawiera szczegółowe i praktyczne rady dla podróżnych, także niepełnosprawnych, co w przewodnikach należy do rzadkości.

Dużym plusem jest bogactwo ikonografii - fotografie są piękne i...

Kamisia | 2011-06-21
Przeczytana: marzec 2011

bardzo dobrze napisany przewodnik,jadąc gdzieś zawsze korzystam z tej serii przewodników.

Muminka | 2013-10-21
chitza | 2013-09-28