Masa nadkrytyczna

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Critical mass
powieść, sensacja
hunter

W sierpniu 1945 roku Isawa Nakamura traci swoją rodzinę podczas ataku atomowego na Hiroszimę. Czterdzieści pięć lat później, już jako multimiliarder, postanawia zetrzeć z powierzchni Ziemi Los Angeles i San Francisco...

drobnypijaczek | 2016-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, AiB
Przeczytana: 02 lipca 2016

Jak już pisałem poprzednim razem, Czarna Seria wydawnictwa AiB miała swoje mocna jak też i słabsze odsłony. "Masa nadkrytyczna" lokuje się gdzieś w połowie stawki.
Mamy ciekawie zawiązaną intrygę, natomiast jej rozwinięcie jak i zakończenie nie przekonało mnie.
Ciężko mi uwierzyć, że w takiej instytucji jak CIA nie ma etatowych pracowników, którzy mogliby działać równocześnie w kilku częściach świta, powstrzymując kryzys. Mamy za to jednego super bohatera, który sam łapie terrorystów w każdym zakątku świata, jest na tyle inteligentny, że sam dopasowuje różne części układanki do siebie i budzi taki respekt u innych, że czapki z głów. Niemal superman. Książka miała potencjał, ale coś autorowi poszło nie tak i zamiast pasjonującej opowieści mamy raczej średniej jakości thriller. I tyle.

kristo | 2013-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Bardzo fajna, choć jak widzę po ocenach mało u nas znana pozycja. Jest to seria przygód byłego agenta CIA Kirka Macgarveya.

Kheldar | 2015-05-13
Przeczytana: 1997 rok