Finanse międzynarodowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Podstawowy podręcznik do przedmiotu finanse międzynarodowe. Opracowanie, przygotowane przez zespół wykładowców Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, zawiera wszystkie zagadnienia wymienione w minimum programowym, z rozwinięciem w kierunku pieniądza, pieniądza międzynarodowego, systemów pieniężnych, parytetu siły nabywczej pieniądza. Szerzej potraktowano również kwestie dotyczące: polityki finanso

powiedz | 2012-09-16
Na półkach: Przeczytane, Podręczniki

Miałam mieszane uczucia w stosunku do tego podręcznika.
Z jednej strony czytałam go z wielką chęcią - traktuje o bardzo ciekawych zagadnieniach, zapoznanie się z którymi polecam nie tylko studentom kierunków ekonomicznych. Autor nie opisuje tylko podstawowych zagadnień, ale często przytacza ciekawe przykłady i rozważania.
Z drugiej strony podręcznik ten napisany jest ciągłym tekstem, bez pogrubień i ułatwiających zapamiętanie ilustracji. Język autora jest często trudny w zrozumieniu, a wybór kolejności opisywania zagadnień może być czasem niezrozumiały.

Chaoticreader | 2016-12-08
Simon | 2016-06-01