Hasło brzmi: Sailor V t. 1

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Hasło brzmi: Sailor V (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Code Name-wa Sailor V
komiksy
Ala

Zobaczcie w akcji przewspaniałą Minako Aino jako wojowniczkę w mundurku Sailor V oraz jej towarzysza - białego kota Artemisa! Nie będziecie mogli oderwać oczu! Wreszcie tom o początku sagi o Czarodziejkach w Twoich rękach!

źródło opisu: JPF, 2000

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

electric_cat | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Tekst można również przeczytać na moim blogu pod adresem:

W połowie lat dziewięćdziesiątych wielu z nas przed telewizory przyciągała słynna "Czarodziejka z Księżyca". Ciepła seria o grupce dziewczyn ratujących świat przed intrygami złych mocy stała się hitem. Niby prosta i schematyczna fabuła, znany młodszym odbiorcom z filmów o zwierzętach głos Krystyny Czubówny [wciąż w mojej opinii miły dla ucha] i niezbyt skomplikowany design postaci [przyjrzyjcie się Sailorkom], ale seria przyjęła się na naszym gruncie. Intrygowała i inspirowała. Ba, sama nawet w przedszkolu [bo tam zastała mnie emisja "Sailor moon"] bawiłam się z rówieśnikami w czarodziejki. Oczywiście, Usagi z racji naturalnego wówczas koloru włosów być nie mogłam, ale kto by się tym przejmował?
Do "Sailor Moon" do dnia dzisiejszego mam pewien sentyment i zapewne to on popchnął mnie do odświeżenia sobie pierwszego tomu...

Wkp | 2014-11-21
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 19 listopada 2014

Minako Aino to typowa 13 latka. Kocha się w facetach, szaleje za boysbandami... I nagle poznaje gadającego kota i staje wojowniczką z Wenus, która walczyć musi ze złem...

"Czarodziejka z księżyca" była tym anime, które wywołało w Polsce modę na japońską kulturę. Oglądał ją chyba każdy, ja pamiętam jak z wypiekami na twarzy śledziłem kolejne odcinki - jak kochałem się wtedy w dziewczynie będącej wielką fanką Sailorek - i wiele innych rzeczy. Nie jest to jednak miejsce na opowiadanie o mnie.

Po Sailor V (historię, która ukazywała się i przed i w trakcie i po Sailor Moon) sięgnąłem za namową mojej dziewczyny, chętnie, bo z sentymentem, i... Cóż, porażka to to może nie jest, ale manga rozczarowała mnie i to bardzo. Prosta, pusta - rzekoma satyra jest tak płytka, że nie będę o niej nawet wspominał - często po prostu głupia, pełna humoru, który nie śmieszy... Kreska, lekka i mdła, także nie wnosi nic ciekawego.

Ot przeciętna shojo historyjka do przeczytania i zapomnienia. Ale mimo to...

Herbaciarka | 2013-06-07
Przeczytana: czerwiec 2013

"Hasło brzmi: Sailor V" Naoko Takeuchi opowiada o przygodach Minako Aino gdy była Sailor V - bohaterką, którą podziwiała Usagi Tsukino, a więc jest historią poprzedzającą przecudną mangę "Sailor Moon: Czarodziejka z księżyca".

Pierwszy tom opowiada o narodzinach Sailor V - Minako w pierwszym akcie spotyka kota Artemisa, który daje jej magiczny długopis do przemiany. Minako jest roztrzepaną, kochliwą i zabawną nastolatką, która ku utrapieniu Artemisa nie bardzo nadaje się na wojowniczkę, ale w walce jako V-chan pokazuje na co ją stać. W pierwszym tomie walka z niejaką Agencją Dark dopiero się zaczyna, wróg nie jest jeszcze zbyt dobrze znany, więc i akcja jest lżejsza.

Zdecydowanie polecam tę mangę. "Hasło brzmi: Sailor V" jest niejako początkiem "Czarodziejki...", więc jest obowiązkową, przesympatyczną i przezabawną lekturą dla wszystkich miłośników sailorek :)))

Holly__Golightly | 2014-08-11

Z racji emisji nowej wersji "Sailor Moon" postanowiłam sięgnąć po mangę opowiadającą o przygodach Sailor V.
Niestety czuję się rozczarowana."Czarodziejkę z księżyca" przeczytałam kilkukrotnie,co kilka lat do niej wracam,z przebrnięciem przez Sailor V miałam bardzo duży problem.Ciężko mi znieść infantylność bohaterki,postaci która nie ewoluuje ani się nie rozwija.No ale co kto lubi.

wilka | 2015-12-14

Tom pierwszy ilustruje narodziny Sailor V oraz jej pierwsze potyczki z Agencją Dark. Jako zwykła dziewczyna ocenia się bardzo pozytywnie: "kondycja fizyczna-ok. zdrowie-ok. apetyt-ok. wysypianie się-też ok. kondycja umysłowa..." No cóż nikt nie jest idealny. Ale gdy spotyka białego kocura Artemisa, wszystko się zmienia- no, prawie wszystko.

Beata | 2012-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2012

Zupełnie zapomniałam, że mam tę mangę gdzieś w zakątkach komputera.
Tak, jak manga "Czarodziejka z Księżyca" całkiem mi się podoba, tak "Sailor V" nieco mnie rozczarowała. Jak dla mnie to pierwszy tom był ciągle o tym samym: wrogowie i walki dotyczące ciągle tego samego i bardzo, ale to bardzo krótkie.
No cóż... może rozdziały tomów 2 i 3 są bardziej zróżnicowane...

MałaAnia | 2017-01-21
Przeczytana: grudzień 2016