Jak powstaje manga t. 5 - Postaci kobiet

Cykl: Jak powstaje manga (tom 5)
Wydawnictwo: Waneko
Manga no egakikata
manga, poradnik, rysowanie
sztuka
Oceansoul

Jak wskazuje tytuł, piąty tom tego podręcznika traktuje o technikach rysowania kobiet i dziewcząt w komiksie. Od podstaw, poprzez poszczególne części anatomiczne, a na takich detalach, jak rzęsy i paznokcie, skończywszy. Są też wskazówki dotyczące rysowania stroi i ubierania w nie bohaterek. Na koniec przykłady graficzne: dziewczynka w marynarskim ubranku, rozmaite piękności, ponętne, zalotne i seksowne dziewczyny, postać z baśni, humorystyczna i sportsmenka.

źródło opisu: Waneko, 2002

źródło okładki: http://waneko.com.pl/