8320816467
biznes, finanse

Europeistyka w zarysie jest jednym z pierwszych na polskim rynku wydawniczym podręczników akademickich, w którym problematykę integracji europejskiej poszerzono o nowe elementy z zakresu studiów europejskich. z jednej strony opisano w nim procesy, które doprowadziły do zjednoczenia się Europy i powstania w drugiej połowie XX wieku Wspólnot Europejskich, a następnie Unii Europejskiej. z drugiej strony poza kwestiami ekonomicznymi, prawnymi i politycznymi, tradycyjnie podejmowanymi w tego typu opracowaniach autorzy zaprezentowali procesy integracyjne na tle wielu zjawisk o charakterze historycznym, społecznym, kulturowym czy międzynarodowym.

Alternative | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013