Problem metafizyki. Ewolucja metafizyki europejskiej w interpretacji późnego Heideggera

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
978-83-7383-317-3
filozofia i etyka
n0e

Ewa Borowska podjęła się rekonstrukcji Heideggerowskiej wykładni siedmiu podstawowych stanowisk filozoficznych. Rekonstrukcja dokonana została na podstawie wypowiedzi filozofa rozsianych w różnych pismach, także niedostępnych w polskim przekładzie. Heidegger tak gruntownie jak chyba nikt inny przemyślał przeobrażenia, jakim podlegała zachodnia metafizyka, i ich wpływ na kształt współczesnego świata. Podążanie śladem jego namysłu i zapytywania stanowi fascynującą przygodę intelektualną pozwalającą lepiej zrozumieć współczesność.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/77977

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/77977