Górny Śląsk wczoraj - Oberschlesien gestern

Wydawnictwo: Wokół Nas
83-85338-35-7
albumy
Dorota_1988

Pierwszy album fotograficzny przedstawiający Górny Śląsk przed rokiem 1945. Publikacja zawiera sto kilkadziesiąt zdjęć, większość z nich ukazuje się w druku po raz pierwszy. Album prezentuje najciekawsze wydarzenia historyczne i obiekty architektoniczne Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Głubczyc, Góry św. Anny, Grodkowa, Jemielnicy, Katowic, Krapkowic, Kluczborka, Mysłowic, Nysy, Otmuchowa, Opola, Olesna, Piekar Śląskich, Prudnika, Raciborza, Rudy Śląskiej, Rybnika, Siemianowic, Strzelec Opolskich, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Śląskiego i Zabrza.
Tekst historyczny autorstwa Jacka Dubiela, zamieszczony w języku polskim i niemieckim, zarysowuje zmienne losy tego przygranicznego regionu oraz obyczaje jego mieszkańców.

| 2013-01-25
Na półkach: Przeczytane, historia