Błękitna planeta w zielonych okowach. Co jest zagrożone: klimat czy wolność?

Tłumaczenie: Zbigniew Krzysztyniak
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
Modra, nikoi zelena planeta
978-83-615-6532-1
literatura faktu

Kwestia globalnego ocieplenia coraz bardziej staje się polem zasadniczego starcia ideowego i politycznego naszej współczesności. Rzecznik tego tematu – environmentalizm – stał się dominującą alternatywą dla ideologii konsekwentnie i a priori ukierunkowanych na prawa i wolności ludzkie. Jest on poglądem światowym, który – w sposób radykalny i bez względu na towarzyszące mu efekty „lecących wiórów” (a wiec kosztem ograniczania ludzkich swobód i kosztem ludzkiego życia) – chce zmienić człowieka, jego zachowania, organizację społeczeństwa, system wartości. Po prostu – wszystko.

źródło opisu: http://www.pwrsa.pl/

źródło okładki: http://www.pwrsa.pl/

Andrzej | 2012-11-16
Przeczytana: luty 2012

Wielce pożyteczna lektura dla wszystkich, którzy nie wiedzą, dlaczego zielony to niedojrzały czerwony :)

Spacerolog | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015