Alicja: po drugiej stronie lustra

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Komiksowa alternatywa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
978-83-61081-15-9
komiks polski
komiksy
Róża_Bzowa

"Alicję po drugiej stronie..." narysował Jarosław Gach, a scenariusz komiksu napisał Jerzy Szyłak, który ściągnął, co się dało, nie tylko z Alicji w Krainie Czarów i O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra, ale także z Kubusia Puchatka, pism Swedenborga (za pośrednictwem Jorge Luisa Borgesa), Boskiej Komedii, Parsifala, Matriksa, Władcy Pierścieni (w wersji filmowej), Tęczy Grawitacji (w wersji powieściowej, ale tylko dlatego, że do tej pory nie zrobiono filmu na podstawie tej książki), Akiry, pism Aldousa Huxleya i jakiegoś opowiadania Philipa K. Dicka, którego tytułu nie pamięta. W komiksie występują dwaj korpulentni bracia bliźniacy i osobnik, który ma na (drugie) imię Dorn, autor stanowczo jednak twierdzi, że podobieństwo owych postaci do prominentnych osób z polskiej sceny politycznej jest powierzchowne, przypadkowe i absolutnie niezamierzone.

źródło opisu: empik.com

Róża_Bzowa | 2010-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Autor scenariusza wyciągnął właściwe wnioski po pierwszej części (a może po prostu dorósł i ukierunkował właściwie rozbrykane libido), zmienił ilustratora oraz nieco przeprosił się z panem Lewisem Carrollem. Przeprosiny zostały widać przyjęte.
Tym razem Alicja jest (pół)naga tylko chwilę, mówi nawet do rzeczy, a męskie istoty tej opowieści nie składają się tylko z pionowych i poziomych części ciała, ale również posiadają organy wewnętrzne, w tym mózg. Jak miło. Dużo lepsza (również graficznie) opowieść toczy się bardziej w kierunku jakiegoś celu (aż boję się napisać "metafizycznego).

Ciekawa jestem co będzie dalej. Jeśli forma autora dalej będzie rosnąć przy piątej części przewiduję arcydzieło. I nie jest to sarkazm, tylko nadzieja.

ChiHeng | 2016-04-16
Sonea | 2016-03-18