Rozmowy o rynku książki 5

Seria: "Biblioteka Analiz" Przedstawia
Wydawnictwo: Biblioteka Analiz
biznes, finanse

Piąty tom zamyka cykl wywiadów z dwutygodnika Biblioteka Analiz publikowanych w 2005 roku. Bohaterami rozmów są przedstawiciele wydawnictw, księgarń, agencji praw autorskich, firm małych i dużych, z polski i zagranicy; osoby z dużym doświadczeniem w branży, których głos jest dla środowiska ważny.Nie ingerowaliśmy w tekst autoryzowanych rozmów, nie ma tu żadnych skrótów, ani zmian, choć czas zweryfikował część zapowiedzi i prognoz. Obszerne wywiady, które otwierają każdy numer Biblioteki Analiz z jednej strony zawsze poruszają tematy gorące, a więc aktualne wydarzenia na rynku, z drugiej dotyczą problemów uniwersalnych. Nawet po wielu miesiącach warto wrócić do ocen rynku stawianych przez fachowców. Tematy najczęściej poruszane w 2005 roku wciąż budzą emocje, jak: ceny książek, kondycja księgarstwa hurtowego i detalicznego, sprzedaż on-line, zmiany na rynku książki edukacyjnej, konsolidacja rynku, a także zmiany w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych. Jest tu też zapis dwóch debat dotyczących rynku wydawniczo-księgarskiego..