Zasłona dymna

Wydawnictwo: Świat Książki
Smoke Screen
978-83-247-1447-6
Joanna

Britt, znana dziennikarka, budzi się w łóżku Jaya, policjanta. Mężczyzna nie żyje, a ona pamięta tylko, że chciał jej coś bardzo ważnego powiedzieć... Jay zasłynął przed pięcioma laty, ratując kolegów z wielkiego pożaru posterunku policji. Sprawa zrujnowała karierę Raleya, strażaka, który usiłował ją wyjaśnić. Kto i dlaczego zatuszował przyczyny pożaru? Od odpowiedzi na pytanie, co się wtedy stało, zależy teraz przyszłość Britt i Raleya...
Prywatne śledztwo, romans, zdrada i sekrety na najwyższych szczeblach władzy w powieści, od której nie sposób się oderwać!

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Monika | 2015-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Tak bardzo jak nie lubię romansów Autorki, tak bardzo kocham Jej powieści sensacyjne. Od każdej reguły są jednak wyjątki. "Zasłona dymna" chyba w zamierzeniu miała być książką sensacyjną. Efekt jest jednak mizerny.

sygin | 2014-01-15
Przeczytana: styczeń 2014

Niedawno przeczytałam pierwszą książkę autorstwa Sandry Brawn - „Świadek” i byłam nią pozytywnie zaskoczona. Szybciutko sięgnęłam więc po kolejną i tym razem mój wybój padł na „Zasłonę dymną”, głównie ze względu na pozytywne recenzję jakie dane mi było czytać. Książka ta doczekała się nawet ekranizacji – która jednak nie do końca odpowiadała moim wyobrażeniom.

Dziennikarka lokalnej stacji telewizyjnej przebojowa Britt budzi się u boku martwego policjanta, który poprzedniego wieczoru miał przekazać jej jakieś sensacyjne informację. Nie wie jednak czego miały one dotyczyć, nie wie też co się właściwie stało – jednym słowem nic nie pamięta. Nie trudno zgadnąć, że prowadzący sprawę policjanci nie są zbyt skorzy by jej wierzyć, zwłaszcza gdy sekcja zwłok wykazuje, że ich kolega po fachu został zamordowany.
Sytuacja Britt staje się z każdą chwilą coraz trudniejsza aż niespodziewanie w jej życie wkracza Raleya – były strażak, dziś okryty niesławą – do czego i Britt znacznie się...

Melania | 2012-03-27
Przeczytana: 27 marca 2012

Naprawdę bardzo dobry thriller. Akcja wciąga już od pierwszych stron i tak do ostatniej. Książka o korupcji, zdradzie przyjaźni, zaskakującej miłości i jak napisane na okładce o niegodnym wykorzystaniu władzy. Tak naprawdę rozwiązanie całej intrygi poznajemy dosłownie na kilku ostatnich kartkach ..... jak dla mnie zaskakujące. Naprawdę polecam .... już dawno nie czytałam tak dobrego thrillera.

dona | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, Sandra Brown
Przeczytana: 15 maja 2011

Historia o miłości, przyjaźni, zdradzie i chęci posiadania władzy. Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Super książka, jak każda Sandry Brown.

Paulina | 2013-03-21

Książka bardzo dobra, pełna sensacyjnych wydarzeń. To moja pierwsza przeczytana książka tej autorki i jestem mile zaskoczona, oczywiście nie zamierzam poprzestać na tej jedenej. Moim zdaniem Sandra Brown to taka damska wersja Harlana Cobena. Polecam!

Ania | 2012-10-01
Na półkach: Przeczytane, Pożyczona
Przeczytana: 28 września 2012

Spotkałam się z opinią, że wciąga od pierwszej strony. Mnie nie wciągnęła, być może dlatego, ze moje małe córcie skutecznie odwracały moją uwagę od książki. Kiedy już zmęczone całodziennym rozrabianiem kładły się spać i ja okazywałam się zbyt zmęczona ;)
Niemniej w pewnym momencie książka nabrała kolorów :)
Czyta się ją szybko, jest napisana łatwo i przejrzyście, lekkim językiem!
Ciekawość nie pozwala odłożyć książki, trzyma w napięciu!
Zdecydowanie polecam!!

Pocahontas | 2013-06-24

ogółem fajnie napisana książka ale mnie aż tak bardzo nie porwała.chwilami się nudziłam.słyszałam o autorce że pisze świetnie i trzyma w napięciu.no cóż...poszukam innych książek tej autorki.

Dominik | 2012-08-23
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Książkę otrzymałem w prezencie i jak to mam w zwyczaju, odłożyłem czytanie upominku na "lepsze czasy". Wróciłem do pozycji bo zobaczyłem że na HBO leci ekranizacja. Filmik nagrałem i zabrałem się za czytanie.
Początek zachęcający lecz niestety czym dalej w las, tym większa tragedia.
Rozwiązania zagadki można domyśleć się po 80 stronach. Później już tylko smęcenie pary bohaterów, dodam bardzo słabych bohaterów.
Zero zaskoczenia, słabi bohaterowie i mega usypiający styl pisarki.
Czytało się bardzo ciężko, ( w autobusie podczas czytania zasypiałem na trzecim przestanku :) do pani Brown długo nie wrócę.
Jutro biorę się za ekranizacje. Gorzej już się chyba nie da.

Yetti | 2012-02-12

Świetna książka, zaskakująca fabuła, wciąga od pierwszej strony.

KROLIK_81 | 2013-10-24
Przeczytana: 24 października 2013

Bardzo dobra książka do końca trzymająca w napięciu. Polecam