Sklepy z bronią na Isher

Wydawnictwo: Amber
The Weapon Shops of Isher
imperium, cesarzowa, władza
Edyta

Rok 4784 według kalendarza rządzącego wszechświatem potężnego Imperium Isher. Młoda cesarzowa wznawia odwieczną wojnę ze sklepami z bronią - organizacją, która umożliwia klientom obrone przed skorumpowanymi urzędnikami sprawiującymi faktyczną władzę w państwie. Niespodziewanie jednak w świecie Isher pojawia się człowiek z przeszłosci. Wkrótce staje się zagrożeniem zarówno dla Imperium, jak i jego wrogów..

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Meszuge | 2014-03-04
Przeczytana: 10 września 2013

Rzecz dzieje się w jakiejś nieprawdopodobnej przyszłości. Całym znanym wszechświatem rządzi Imperium Isher, czyli – pozornie – dwudziestopięcioletnia cesarzowa Innelda. Pozornie, bo w rzeczywistości władza spoczywa w rękach skorumpowanych urzędników i funkcjonariuszy. Jedyną ostoją wolności i prawdziwej demokracji okazują się sklepy z bronią, którym system wypowiada wielką wojnę. Mimo to sytuacja wydaje się stabilna, żadna ze stron nie potrafi osiągnąć znaczącego sukcesu czy przewagi, ale tylko do czas, gdy na scenę wkroczy Cayle Clark – człowiek z odległej przeszłości. Kiedy się pojawia, komplikuje sytuację obu stronom konfliktu.

Trochę to wszystko myszką zalatuje, ale w końcu to fantastyka z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia – i tak dziw, że nadal da się czytać i to bez wielkich oporów.

esz | 2013-06-07

Wizja świata zbyt obca, bym mógł zaangażować się w akcję. Może gdyby postaci były bardziej "ludzkie"; może gdyby miały bardziej życiowe problemy, abym mógł się nimi przejąć; może gdyby reguły rządzące światem zostały nakreślone trochę lepiej... Może, może, może.

padalec | 2016-11-13
Przeczytana: 14 listopada 2016