Rekolekcje więzienne

Wydawnictwo: Światło-Życie
83-915375-2-8
pheosia

Treść tej książki stanowią notatki ks. Franciszka Blachnickiego z „rekolekcji zamkniętych” odprawianych w Centralnym Więzieniu w Katowicach, w 1961 roku. Pobyt w więzieniu staje się dla niego czasem błogosławionym, w którym wchodzi w głębszą relację z Bogiem. Dostrzega, że największą niewolą człowieka jest jego przywiązanie do siebie, do swoich wyobrażeń, pomysłów i planów. Odkrywa, że jest prowadzony drogą ku prawdziwej wolności i pragnie nią iść. Opisane w tym pamiętniku doświadczenia życia wewnętrznego mogą być pomocne dla każdego, kto na taką drogę wchodzi i poszukuje na niej światła.

źródło opisu: www.wydawnictwo-oaza.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-oaza.pl

Meell | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Trudno ocenić to, co napisało samo życie (a właściwie życie wewnętrzne) ojca Franciszka. Jego przeżywanie wiary całkowicie różni się od mojego. Mimo to lektura tych pamiętników była dla mnie wspaniałą okazją do poznania bliżej autora, zrozumienia go choć trochę, wniknięcia w jego wnętrze. To była namiastka spotkania z niezwykłym człowiekiem, którego ogromnie podziwiam. I dlatego było warto.

Szakal | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Egzystencjalny dziennik ks. F. Blachnickiego w dobry sposób ukazuje przemianę duchową w pogłębieniu wiary. Książka ta staje się dowodem że zazwyczaj nowy czas i sytuacje, najczęściej trudne przynoszą szerszą świadomość i mogą ubogacić człowieka o nowy wymiar. Polecam wszystkim, którzy uważają że są bliżej nieba. Tu można się nauczyć pokory i wreszcie może osobistej relacji z Przedwiecznym.

Ilona | 2011-11-20

Jak dla mnie chyba najlepsza z "trylogii więziennej" ks. Blachnickiego. Dosyć łatwy przekaz, a zarazem bardzo bogaty. Pozwala odnaleźć siebie, podążając drogą, którą w swoim duchowym wzrastaniu przeszedł i opisuje autor.

Alynne | 2016-08-25
Na półkach: 2016, Przeczytane