White Silence

7.Zamążpójście Lit-Lit
8.Miłość życia
9.Nieoczekiwane
10.Serce kobiety

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Kamil_Wójcik | 2014-08-11

Rewelacyjne opowiadania. Zdecydowanie na plan pierwszy wysuwa się tytułowa "Biała cisza". Z tego co się orientuję to w ogóle pierwsze dzieło Londona - tym bardziej ukłony.

Natalia Klecha | 2016-06-19

Nie spodziewałam się w ogóle, że nowele będą o Indianach i gorączce złota - ten ostatni temat bardzo mi się podoba, od momentu przeczytania książki "Bracia Sisters", którą napisał Patrick DeWitt.

London pisze dosyć prosto, co w ogóle nie jest, jak się okazało, przeszkodą do stworzenia tak świetnego klimatu. A może właśnie to proste pisanie nadało nowelom ten szczególny, ciepły charakter.

Ja jestem jak najbardziej na tak, i tylko czekam aż będę mogła zacząć polować na inne wydania jego utworów. Koniecznie w antykwariatach, koniecznie muszą być stare, tych nowych już mi się (chyba) tak dobrze nie będzie czytało.

Machno | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Zbiór opowiadań z północy opiewający szlachetność i męstwo. Hart ducha zwycięża cwaniactwo, silna wola jest potężniejsza od złych charakterów. Owszem, czasem człowiek płaci ciężka cenę, za którą cierpi, ale jednak pewne wartości, uczciwość, sprawiedliwość, w takich ciężkich warunkach wydają się być uniwersalne.

Korynna | 2016-09-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane