8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7180-745-7
Agnieszka

Książka ma służyć pomocą tym wszystkim, którzy podziwiają nocne niebo i chcą zobaczyć więcej, niż są w stanie dostrzec gołym okiem. Już zwykła lornetka czy lunetka pozwala widzieć więcej. Jeśli natomiast użyjemy popularnego aparatu fotograficznego, takiego na przykład jak Zenit, na zdjęciach pojawią się kolorowe mgławice o fantazyjnych kształtach, srebrzące i mieniące się różnymi kolorami gwiazdy i ich gromady oraz galaktyki, które są skupiskami gwiazd i materii międzygwiazdowej. Ale instrumenty to nie wszystko, musimy także być wytrwali i dokładni, a nade wszystko bardzo cierpliwi.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Agnieszka | 2010-12-26

Świetny poradnik do nauki astrfotografii

Vanyaquetta | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016