Czarna magia w szkole

Wydawnictwo: Siedmioróg
Magie noire au collège
dreszczowiec, przygodowa
judy

Raz, dwa, trzy, ropucha! Z pewnością w szkole kilka spraw nie układa się, jak trzeba: Lusia ma niebieskie krosty, Luiza olbrzymie paznokcie... A oto Heloiza przemienia się w ropuchę! Bazylemu, jej bratu, to nie odpowiada. Z kilkoma przyjaciółmi decyduje się podjąć dochodzenie: trzeba wyciągnąć Heloizę z tego stanu. Łapać dla niej muchy to męczące, uff, uff!!

źródło opisu: www.siedmiorog.pl

źródło okładki: www.siedmiorog.pl

Jest to książka, która znajduje się w mojej biblioteczce od parunastu lat, gdyż dostałam ją w prezencie od rodziców. Czytałam ją wiele razy i ostatnio wróciłam do niej kolejny raz. Powieść skierowana jest do młodzieży w wieku 10-12 lat i opowiada o magicznych zdarzeniach, które przytrafiły się uczniom pewnej klasy po lekcji chemii. Pamiętam, ze jako dziecko, do końca nie wiedziałam jak rozwikła się cała historia. Nakierowanie uwagi na czarną magię, sprawia, że powieść od razu wydaje się ciekawsza. Dodatkowo, ilustracje zdarzeń, które zajmują tak naprawdę połowę objętości lektury pomagają uruchomić wyobraźnię. Z perspektywy czasu, myślę, że jest to ciekawa pozycja dla dziecka, i musi mieć w sobie to "coś", skoro sięgnęłam po nią jako dorosła osoba, chociaż pamiętałam całą historię, co też nie zawsze się zdarza. Polecam.

Basia Hernik | 2011-09-21

Wiadomo, że niezbyt skomplikowana czy ambitna, jednak jako dziecko lubiłam do niej wracać :) Może po prostu za bardzo lubię magię ;)

julia | 2017-02-17
Katarzyna Podgórska | 2016-01-17