Jednolita teoria czasoprzestrzeni

Wydawnictwo: Pusty Obłok
esej, czas, przestrzeń, kosmologia,
hunter

Czasoprzestrzeń jest czterowymiarowym miejscem, które nazywam też wszechświatem, ponieważ zakładam, że znajduje się w nim wszystko, co istnieje. A miejsce to zajmuje tylko jeden przedmiot! Teoria moja opiera się na przekonaniu, że cała czasoprzestrzeń jest wypełniona jednolitym tworzywem i że tylko ono ma postać substancji, natomiast reszta form bytu sprowadza się do zjawiska falowego ruchu w tym ogromnym ośrodku czterowymiarowym

źródło opisu: A. Wiśniewski-Snerg, Jednolita Teoria Czasoprzestrzeni

źródło okładki: http://encyklopediafantastyki.pl/

atimere | 2015-08-13

Czytając tę książkę nie mamy wątpliwości, że Adam Wiśniewski - Snerg wiedział co pisze. Naprawdę rzeczowe uzasadnienie wizji autora. Warto przeczytać.

Magdalena | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Przeczytałam już ponad przed rokiem, ale wiele czasu zajęło mi, żeby ją przetrawić. Wybitna pozycja odbija wybitną wyobraźnię autora. Czytało mi się ją nie łatwo i musiałam się skupić aby wyobrazic sobię, to co przedstawia. Kiedy jednak mi się to udało, byłam zachwycona. Jednoczesnie było mi okropnie żal...żal Snerga. Pomyslałam sobie, że system w którym żył zmarnował perłę. Wizja jest spójna wewnętrznie i gdyby mógł studiowac wśród ludzi z otwartymi umysłami mogłaby zaowocować nowymi teoriami w fizyce. Nie wiem niestety czym Snerg się inspirował i jak doszedł to swojej wizji świata, ale był na tropie, który dziś jest nadal aktualny w fizyce (nie chodzi o cząsteczki, ale o coś innego np. struny albo energię i zakrzywienie przestrzeni, może cos ala u Nassim Haramein - też jak Snerg na pograniczu nauki i filozofi nauki albo fantazji naukowej).

Trezor | 2013-05-17

wydane za własne pieniądze autora , widać musiał to zrobić . myślę że nie wielu zrozumie o co tak naprawdę chodzi. Fani powinni przeczytać

Paulina Dąbrowska | 2015-10-30
petervader | 2013-11-28