Oko Terroru

Tłumaczenie: Szymon Gwiazda
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czarna Biblioteka w świecie Warhammera 40000". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Eye of Terror
83-86758-33-3
powieść, SF,
hunter

Książka osadzona w realiach systemu bitewnego Warhammer 40000 Dominującą rolę w fabule odgrywa konflikt pomiędzy ludzkim Imperium a bóstwami Chaosu,

Longinus | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Akcja książki rozgrywa się w tytułowym Oku Terroru, które jest siedliskiem demonów oraz ich wyznawców, jak i wielu innych grup nie mieszczących się w tej kategorii. Historia powieści zaczyna się dość pompatycznie, by następnie przejść do wydarzeń dnia codziennego. Właściciel niedużych rozmiarów statku, traci nawigatora, po czym wpada w jeszcze większe kłopoty, gdy znajduje jego zastępcę. W tym właśnie momencie historia nabiera rumieńców, poznajemy kolejne, dość ciekawe, pokręcone postacie, które wpłyną na fabułę. Jednocześnie, zbiera się flota, dowodzona przez zaniepokojonych dowódców, którzy dla chwały oraz pamięci potomnych zrobią wiele. W całym gąszczu tych wydarzeń, umiejętnie przeplatanych między sobą, jeden wątek angażuje uwagę czytelnika najbardziej, a mianowicie historia dwóch prawd, dwóch spojrzeń oraz kłamstwa, które miało stać się spoiwem. Niebagatelną zaletą powieści, jest spojrzenie na samą treść fabuły z stron sobie przeciwnych. Dzięki temu zabiegowi, wyrabiamy sobie...

z384r | 2016-01-18
Marabit | 2013-04-21