Sting. A short biography

Wydawnictwo: Felberg SJA
Sting. A short biography
muzyka, biografia
Piotr

Książka z serii Felberg Real Life Stories dla osób uczących się języka angielskiego i doskonalących jego znajomość. Sting, właśc. Gordon Matthew Sumner, ur. 2 października 1951 roku, Newcastle, Wielka Brytania piosenkarz, kompozytor, aktor. Był nauczycielem, trenerem piłkarskim i... kopał rowy. Światową sławę jako wokalista i kompozytor zdobył w formacji The Police. Trio, któremu przewodził,...

Sting, właśc. Gordon Matthew Sumner, ur. 2 października 1951 roku, Newcastle, Wielka Brytania piosenkarz, kompozytor, aktor. Był nauczycielem, trenerem piłkarskim i... kopał rowy. Światową sławę jako wokalista i kompozytor zdobył w formacji The Police. Trio, któremu przewodził, wyznaczało nowe kierunki w muzyce przełomu lat 70. i 80. Solowy dorobek muzyczny Stinga wymyka się prostym klasyfikacjom. Artysta znany jest również z działalności pozamuzycznej. Walczy o prawa człowieka na całym świecie, wspiera obrońców lasów deszczowych.

źródło opisu: http://www.e-felberg.pl/?searched=sting&show_art=156

źródło okładki: http://www.e-felberg.pl/?searched=sting&show_art=156