Tajemnice run

Wydawnictwo: Okultura
Das Geheimnis der Runen
8388922041
Damian

Czym są runy? Skąd pochodzą? I jakie jest ich przeznaczenie? Czy są językiem naszych indoeuropejskich przodków, czy też może posiadają aktualne w naszych czasach, inicjacyjne znaczenie? W Tajemnicach run Guido von List przedstawia "futharkh armaniczny", czyli alfabet osiemnastu znaków runicznych, o których opowiadają poszczególne strofy "Pieśni Najwyższego". Przygląda się roli, jaką te święte...

naszych czasach, inicjacyjne znaczenie?

W Tajemnicach run Guido von List przedstawia "futharkh armaniczny", czyli alfabet osiemnastu znaków runicznych, o których opowiadają poszczególne strofy "Pieśni Najwyższego". Przygląda się roli, jaką te święte znaki pełniły
w religii ludów Europy Północnej, oraz ich obecności w świecie współczesnym, dowodząc że stanowią one szyfr, którym posługiwali się twórcy "sztuki tajemnej" dla zachowania podstaw dawnej, przedchrześcijańskiej kultury.

Tajemnice run to pierwsze klasyczne dzieło na temat inicjacyjnego znaczenia
run, stanowiące punkt odniesienia dla wszystkich późniejszych rozważań
na ten temat.

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl/guido-von-list-tajemnice-run.html