Style w architekturze

83-7129-288-0
architektura, koch, style
sztuka
Tymomateusz

Książka jest fundamentalnym dziełem spełniającym oczekiwania wszystkich, którzy interesują się sztuką i architekturą. Osobne rozdziały poświęcone są wiedzy o stylach w zakresie budownictwa : sakralnego, budowy zamków, pałaców i budownictwa komunalnego.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks991307.html

joasia | 2011-10-27

Pomimo, że mój wykładowca architektury określił tę książkę jako "kotlet mielony" ja uważam ją za bardzo dobrą. Jest to znakomity przekrój przez dzieje architektury dla osób zainteresowanych tematyką. Ukazuje głównie ilustracje. I ja bym się głównie na nich skupiła. Jest to dla studenta nieoceniona pomoc w odnalezieniu nie tylko "obrazka" z wyglądem fasady kościoła ale też zapoznaniu się z jego planem. Zestawia szereg budowli chronologicznie tzw. epokami. Posiada też skromne zaplecze z ornamentyki. uzupełniana tekstem. Na końcu znajduje się pomocny słowniczek.

dzosefinn | 2011-07-13
Na półkach: Przeczytane, I wish! ;)

Gwiazdki mówią same za siebie :)

Z cyklu: dokładnie, wielokrotnie obejrzysz, ale nigdy nie przeczytasz.
Nie jestem nawet pewna, czy ona służy do czytania. ;)
Klasyczna cegła, której zadaniem jest ponad wszystko kurzyć się na półce.
(+5 do inteligencji w oczach wizytatorów)

___________________________________________
Poniższe recenzje tłumaczą co mam na myśli:

&

To się ciagle czyta :D Polecam ;) dobry wydatek

abel | 2013-05-19

Ta książka jest niebezpieczna, daje złudzenie wiedzy nt. architektury, niestety ułamkowej, niepewnej(wina tłumaczenia i braku nadzoru merytorycznego), sprowadzonej do wypunktowanych "cech" architektonicznych stylów. Jedynym plusikiem jest przedstawienie mniej znanych w Polsce tradycji architektonicznych, np. katalońskiego średniowiecza. Wiedza jak z McDonalds...

Magda | 2013-01-17

Kompendium wiedzy o historii architektury. Nie rozwija tematów, podaje je w zwięzły, ogólny sposób. Za to omawia tak szerokie spectrum zjawisk, że jest niezbędnikiem dla wszystkich zainteresowanych tematem. Niezwykle przydatne plany, schematy, rysunki oraz słowniczek najważniejszych terminów.

jem_dzem | 2013-10-11

Ostrzeżenie: książka zawiera błędy merytoryczne (prawdopodobnie wina tłumacza). Niemniej jednak plany, rysunki i rzuty bez zarzutu :)

MartaLena | 2016-06-23

Niezbędna dla kandydatów oraz studentów architektury, polecam :)

majena_84 | 2014-08-12

co w książce?
krótko, zwięźle i na temat + rysunki;D

Jadzia | 2012-01-30

chciałabym dowiedzieć się nieco więcej o architekturze, stylach, a pieniędzy wystarczy mi na zakup tylko jednej pozycji, i tutaj pojawia się pytanie : którą książkę lepiej kupić 'na start' ?
style w architekturze w.kocha, czy architekturę.style i detale pod red.e cole? (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/5661/architektura-style-i-detale---red-emily-cole) ? :)

miałam w rękach tylko książkę kocha i powiem, że lekko przeraziła mnie jej 'encyklopedyczna' jak dla mnie forma. wolałabym może na początek coś jednak lekko lżejszego. jeśli macie jeszcze jakieś propozycje - chętnie się z nimi zapoznam :)