Bogowie wojny

Tłumaczenie: Andrzej Pruszyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z kosmonautą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Seigneurs de la guerre
powieść, SF,
hunter

W "Bogach wojny", autor zastanawia się nad tajemnicami wszechświata, wykorzystując wszystkie możliwości wynikające z dowolnego manipulowania czasem

Yod | 2015-05-29
Przeczytana: 01 sierpnia 1978

Swojego czasu uważałem tą pozycję za jedno z najlepszych dzieł SF. Od tamtej pory minęło prawie 40 lat i przeczytałem wiele innych równie dobrych książek ale pomimo wszystko ta także warta jest polecenia.

Ziemia uwikłana jest w długoletnią wojnę z Imperium Urii ,pomimo setek lat trwających zmagań żadnej ze stron nie udaje się osiągnąć przewagi. Wtedy Ziemianie postanawiają wykorzystać Broń Ostateczną. Jest nią istota ,która z racji swoich morderczych właściwości nazywana jest po prostu Bestią. Wystarczy tylko jeden egzemplarz tego zabójczego gatunku dostarczyć na planetę przeciwnika a Bestia sama załatwi sprawę.
Tak właśnie zaczyna się książka. Ziemski krążownik Archimedes z ksenobiologiem George Corsonem na pokładzie ,który opiekuje się Bestią ma dostarczyć potwora na stołeczną planetę Urii. Jednak w kluczowym momencie Bestia wymyka się spod kontroli porywając ze sobą bohatera.
Od tego momentu George staje narzędziem w rękach Bogów Wojny władających czasem i przestrzenią.

Nota...

man-o | 2016-06-04

Jest to jedna z perełek SF, którą łatwo można przegapić w potoku śmiecia.
Nadspodziewanie dobrze napisana, z dobrze pomyślaną fabułą i ciekawymi pomysłami. Tematem powieści jest Czas, jako narzędzie do walki z Wojną...
Godne polecenia.

problem | 2016-11-16