Mroczne lata świetlne

Tłumaczenie: Dariusz Wojtczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kanon Science Fiction". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solaris
Dark light years
powieść, SF,
hunter

Ludzkość napotyka na swojej drodze łagodną i rozumną rasę utodów, ale nie potrafi nawiązać z nia kontaktu. Ta niemożność wynika z nieumiejętności patrzenia na siebie oczami obcych.

Marta | 2015-05-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem bardzo zawiedziona tą książką. Autor opowiedział historię, która była naprawdę dobra, pomysł był świetny, koncepcja super, jednak autor nie umiał chyba jej napisać za dobrze, książka jest niesamowicie płaska. Jestem osobą bardzo wrażliwą i umiem się wzruszyć, jednak ta książka mimo fajnej histori i dobrego ukazania jacy ludzie są źli i niszczycielscy, nie umiała mnie wzruszyć. Pomysł, żeby obcy nie odczuwali bólu spowodował, że nie można było im współczuć tak jak na to zasługiwali. Miałam dziwne wrażanie, że autor bał się ukazać taką historię w sposób bardziej radykalny, nie pozwolił swoim opisem obcych zaangażować się czytelnikowi.

romeo | 2016-10-03
michaltrudny | 2015-07-30