Mroczne lata świetlne

Wydawnictwo: Solaris
Dark light years
powieść, SF,
hunter

Ludzkość napotyka na swojej drodze łagodną i rozumną rasę utodów, ale nie potrafi nawiązać z nia kontaktu. Ta niemożność wynika z nieumiejętności patrzenia na siebie oczami obcych.

źródło opisu: https://solarisnet.pl/

źródło okładki: https://solarisnet.pl/

romeo | 2018-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Książkę Aldissa można przeczytać na dwa sposoby: jako zwyczajną powieść SF opowiadającą o spotkaniu innej rasy rozumnej w kosmosie, ale też jako pesymistyczny traktat o naturze ludzkiej. Albowiem w kontakcie z utodami pojawia się cała brzydka prawda o gatunku homo sapiens....

Marta | 2015-05-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem bardzo zawiedziona tą książką. Autor opowiedział historię, która była naprawdę dobra, pomysł był świetny, koncepcja super, jednak autor nie umiał chyba jej napisać za dobrze, książka jest niesamowicie płaska. Jestem osobą bardzo wrażliwą i umiem się wzruszyć, jednak ta książka mimo fajnej histori i dobrego ukazania jacy ludzie są źli i niszczycielscy, nie umiała mnie wzruszyć. Pomysł, żeby obcy nie odczuwali bólu spowodował, że nie można było im współczuć tak jak na to zasługiwali. Miałam dziwne wrażanie, że autor bał się ukazać taką historię w sposób bardziej radykalny, nie pozwolił swoim opisem obcych zaangażować się czytelnikowi.

Lenox | 2017-07-10
Przeczytana: 2014 rok