Elementarz Metafizyki

Okładka książki Elementarz Metafizyki Mieczysław Gogacz
Okładka książki Elementarz Metafizyki
Mieczysław Gogacz Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Teologii Katolickiej filozofia, etyka
filozofia, etyka
Wydawnictwo Akademii Teologii Katolickiej
1987-01-01
1987-01-01
83-90-1647-95
metafizyka filozofia tomizm gogacz Bóg

Najwyższa ilość gwiazdek przeze mnie dodanych jest czynem przemyslanym.Elementarz to arcydzieło dla początkujących filozofów.Warto do niego także wracać po latach i to też zaświadcza o uniwersalności tej pracy.Zakochałam się w metafizyce dzięki lekturze tej pozycji.Świetnie napisana, w sposob czytelny i przyjazny przedstawione zagadnienia.Przeczytałam jednym tchem.Gogacz rządzi!!!

Dzięki tej małej książeczce doznałam metafizycznego olśnienia. Bez niej podstawowe pojęcia w filozofii byłyby nie do ogarnięcia. Pamiętam to przerażenie w oczach studentów I roku-do których sama należałam-kiedy prof. Gogacz objaśniał nam byt i spotkanie. Nie rozumieliśmy zupełnie nic, to co mówił było tak abstrakcyjne jak matematyka dla 5-latka. Elementarz polecam wszystkim, lektura obowiązkowa dla każdego rozpoczynającego przygodę z filozofią.

Może nie czyta się bardzo lekko, momentami ciężko nadążyć, ale treściowo daje radę. Plus za świetną dedykację, którą zdobyłem u autora w Warszawie w ubiegły weekend:
"Panu Andrzejowi zachwycenia się metafizyka i Chrystusem. Mieczysław Gogacz"

"Panu Andrzejowi zachwycenia się metafizyka i Chrystusem. Mieczysław Gogacz"

• Filozofia
  • Filozofia/Metafizyka/Teologia