Elementarz Metafizyki

83-90-1647-95
metafizyka, filozofia, tomizm, gogacz, Bóg
filozofia i etyka
Michał

Elementarz metafizyki, opublikowany po raz pierwszy w 1987r. Jest zwięzłym podręcznikiem tomistycznej filozofii bytu w jej konsekwentnej odmianie.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks950221.html

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks950221.html

Karolina Wiaczewska | 2017-03-10

Najwyższa ilość gwiazdek przeze mnie dodanych jest czynem przemyslanym.Elementarz to arcydzieło dla początkujących filozofów.Warto do niego także wracać po latach i to też zaświadcza o uniwersalności tej pracy.Zakochałam się w metafizyce dzięki lekturze tej pozycji.Świetnie napisana, w sposob czytelny i przyjazny przedstawione zagadnienia.Przeczytałam jednym tchem.Gogacz rządzi!!!

jaspers | 2014-06-03

Dzięki tej małej książeczce doznałam metafizycznego olśnienia. Bez niej podstawowe pojęcia w filozofii byłyby nie do ogarnięcia. Pamiętam to przerażenie w oczach studentów I roku-do których sama należałam-kiedy prof. Gogacz objaśniał nam byt i spotkanie. Nie rozumieliśmy zupełnie nic, to co mówił było tak abstrakcyjne jak matematyka dla 5-latka. Elementarz polecam wszystkim, lektura obowiązkowa dla każdego rozpoczynającego przygodę z filozofią.

Andrzej | 2013-11-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Filozofia
Przeczytana: 19 listopada 2013

Może nie czyta się bardzo lekko, momentami ciężko nadążyć, ale treściowo daje radę. Plus za świetną dedykację, którą zdobyłem u autora w Warszawie w ubiegły weekend:
"Panu Andrzejowi zachwycenia się metafizyka i Chrystusem. Mieczysław Gogacz"

Justyna | 2013-03-24
Horpyna | 2012-11-09