Zapominalski tatuś

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zagrożenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-526-9
opowiadania, bajki
Edyta

Współczesny świat niesie z sobą wiele zagrożeń. Są na nie narażone szczególnie dzieci - bezbronne i pewne dobrej woli. Raz po raz słyszy się w programach informacyjnych o dramatach z udziałem małych dzieci. Gdzie byli rodzice? Jak to się stało? Dlaczego nikt nie zareagował? - chciałoby się postawić pytania, ale czy znamy na nie odpowiedź? Dorodłym ku przestrodze, a dzieciom dla nauki Ewa Ostrowska napisała serię opowiadań o dużych problemach małych czytelników.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Mama Karola rozchorowała się. Tata musi wyjść po zakupy, zabiera syna ze sobą, żeby mama miała spokój. Karol jednak nie lubi hipermarketów, więc ojciec pozwala mu poczekać przed wejściem. Jest zima, więc chłopak dla rozgrzewki kilkakrotnie obiega sklep. Mija kilka godzin, a ojca nie ma. Chłopak zaczyna się denerwować, ale domyśla się, że ojciec zwyczajnie o nim zapomniał. W końcu pewien starszy pan pomaga Karolowi dostać się do mieszkania (choć chłopak nie zna adresu).
Opowiadania Ewy Ostrowskiej wydają się nieco przerysowane. Wziąwszy pod uwagę jednak wiadomości, które co jakiś czas docierają do naszych uszu, wcale nie są takie nieprawdopodobne. Autorka bardzo mocno akcentuje nieodpowiedzialność, by nie rzec głupotę, rodziców. Dzieci choć też często reagują nieodpowiednio (np. Karol wsiada do samochodu nieznajomego człowieka), to jednak w ich zachowaniu obserwujemy więcej rozsądku i dojrzałości.
Opowiadane historie mają zdecydowanie wymiar edukacyjny, dlatego świetnie nadają się...

Basia_Pelc | 2013-06-26

Biedny synek, jego tata trąba zapomina o nim podczas zakupów - wierzyć się nie chce!

Felix | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015