Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

Wydawnictwo: Drukpress
978-83-9174-203-7
Łukasz

Książka "Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym" to niewątpliwie duża gratka dla wszystkich tych, którzy interesują się historią beskidzkiej ziemi. Jeden z recenzentów książki - mgr Barbara Rosiek, etnograf, pracownik Muzeum w Żywcu napisała o niej : "Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym" to książka niewątpliwie potrzebna i oczekiwana. Autor Marcin Musiał, z pochodzenia góral, z wykształcenia historyk próbuje uporządkować zgromadzoną na temat tego terenu wiedzę z zakresu historii kultury, aby przekazać czytelnikowi przede wszystkim jej osobliwości. Zadanie to nie jest łatwe, ponieważ ludność zasiedlająca Beskid Mały przynależała do różnych kręgów kulturowych i podlegała różnorodnym wpływom".

źródło opisu: www.andrychow.pl

źródło okładki: www.ksiegarniaandrychow.pl

bociek | 2012-11-25

Dobra dla konesera. Prócz szukania artefaktów w postaci rozpadających się piwnic i chałup, dużo przyrody i ciekawostek geologicznych, co mnie cieszy. Niestety dla przeciętnego czytelnika szukającego "atrakcji" może być to zbyt mało.

Samozwaniec | 2013-03-10
Dominik | 2012-12-01