Życie i twórczość Zbigniewa Seiferta. Man of the light

Wydawnictwo: Musica Iagellonica
978-83-7099-166-1
muzyka, jazz, biografia, skrzypce
Piotr

"Oddaję w Państwa ręce biografię Zbigniewa Seiferta (07.06.1946, Kraków - 14.02.1979, Buffalo, USA), jednego z najwybitniejszych polskich twórców jazzowych: skrzypka, kompozytora, saksofonisty. W świecie zasłynął dzięki unikatowemu stylowi gry skrzypcowej i to otworzyło mu drogę do wielkiej międzynarodowej kariery. Niestety, przedwczesna śmierć artysty w wieku niespełna 33 lat zniweczyła jego plany muzyczne i dalszy rozwój. Mimo krótkiego życia, Zbigniew Seifert dzięki swojej nieprzejednanej postawie wobec procesu tworzenia i nieustannemu poszukiwaniu własnej drogi muzycznej, wpisał się na zawsze w poczet najwybitniejszych jazzmanów wczechczasów."
[fragment noty "Od Autorki"]

źródło opisu: Książka