Samuraje a współczesny biznes

Wydawnictwo: Bellona
biznes, finanse

Samurajski kodeks etyczny bushido jako sposób na poprawienie skuteczności działania w biznesie. Autor przez ponad pięćdziesiąt lat obserwował z bliska społeczeństwo japońskie i jego kulturę. W swojej książce opisuje i analizuje te cechy Japończyków, które pozwoliły im odnieść oszałamiające sukcesy gospodarcze po zakończeniu drugiej wojny światowej, ukazując zarazem ich uwarunkowania historyczne sięgające epoki kiedy dominowała w Japonii kasta samurajów. Przytacza kluczowe pojęcia samurajskiego kodeksu etycznego bushido. Jego książka jest w zasadzie krótkim i przystępnym kursem japońskiej filozofii i życiowej przybliżającym nam społeczeństwo japońskie i tłumaczącym zasady jego funkcjonowania. Dzięki temu może być fascynującą lekturą dla wszystkich osób, które chciałyby poznać bliżej Daleki Wschód, a Japonię w szczególności.

Adoriano | 2014-10-21
EmilyStrange | 2011-12-28