Samotna wśród łowców dusz

Wydawnictwo: Muza
Allein gegen die Seelenfänger
83-7495-035-8
Sue

Dzieciństwo Lei skończyło się raptownie, kiedy jej matka zdecydowała się na przyłączenie się do ruchu wyznawców Ramtha. Rodzina sprzedała dom oraz studio architektoniczne ojca i żyła od tej pory w społeczności, która pogardzała bliskimi osobistymi związkami. Grupa kierowana przez guru i jego medium zakupiła ogromne ranczo w Ameryce Środkowej i maskowała swoje działania, podając się za fundację zbierającą darowizny od niemieckich i szwajcarskich firm. Sektę odwiedzali politycy i ambasadorowie. W wieku 13 lat Lea została wybranką guru, który od tej pory wykorzystywał ją seksualnie. Prawie przez 10 lat żyła w izolacji, nie uczęszczając do szkoły i nie kontaktując się ze światem. Podobnie jak pozostali członkowie sekty uczestniczyła w absurdalnych rytuałach, była poddawana indoktrynacji i manipulacji mentalnej. Cierpiała fizycznie i psychicznie z powodu totalitarnych stosunków panujących w sekcie i myślała o samobójstwie. Dzięki swojemu wojowniczemu charakterowi zachowała jako jedyna pragnienie wolności. Kiedy miała 21 lat udało jej się zbiec z sekty. Z książki dowiadujemy się także jak przebiegał powrót autorki do normalnego życia, uzupełnianie wykształcenia, przełamywanie lęku przed kontaktem z ludźmi. Ostatni rozdział książki pochodzi od eksperta do spraw sekt, który pomógł autorce w spisaniu wspomnień.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2006

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/

Książkowo_czyta | 2012-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Autorka tej książki opisuje swoją własną historię. Jako 13-latka wraz z rodzicami i bratem Lea trafia "pod skrzydła" wyznawców Ramthy, żyje w izolacji i jest przez wiele lat wykorzystywana seksualnie przez guru grupy oraz poddawana manipulacjom psychicznym przez grupę przywódczą sekty. Dzięki ogromnej sile charakteru, w wyniku której nigdy nie straciła całkowicie umiejętności realistycznego myślenia po 10 latach życia w odosobnieniu i indoktrynacji postanawia uciec i zacząć nowe życie na wolności. Początki nie są łatwe lecz dzięki wsparciu dobrych ludzi nasza bohaterka coraz bardziej odnajduje się w świecie i osiąga cele, które sobie wyznacza.
Powieść ta jest głębokim studium dotyczącym życia w sekcie oraz niezwykle trudnego, aczkolwiek możliwego powrotu do normalnego życia...
Polecam!

Monika Dzięgielewska | 2014-05-19

Książka nudna,dziwna,denerwująca,chyba tylko dla ludzi bardzo zainteresowanych tą tematyką.Nie polecam.

Vivika | 2011-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2011

Książka na prawdę warta przeczytania.
Lea byłaś silna jak nikt

Ada | 2011-02-14
Przeczytana: 26 stycznia 2011