The Punisher: The End

Punisher, Mściciel
komiksy
angielski
Philip

The Punisher: The End is a one-shot title published by Marvel Comics under the MAX imprint as part of their The End series. The story focuses on the Punisher's final days in a post-apocalyptic future. The date of the events are described in the opening page of the comic in one word, "soon".

źródło opisu: marvel.com

źródło okładki: marvel.com

Wkp | 2014-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

PUNISHER KONIEC

Przyszłość. Świat wisi na krawędzi zagłady atomowej. Frank został złapany, kiedy się zestarzał i osadzony w więzieniu. Strażnicy ostatnie godziny życia spędzają na dobijaniu więźniów, kiedy jednak docierają do izolatki dawnego Punishera, dochodzi do uderzenia. A spotkanie oko w oko z Frankiem, nie skończy się dla nich najlepiej. Rok później Frank wychodzi na powierzchnię zniszczonej ziemi z jednym celem, kontynuowaniem swej krucjaty...

Garth Ennis to człowiek, który ciągle wałkuje w swych komiksach jeden zestaw tematów: religia, koniec świata i wynaturzony seks. Tym razem skupił się tylko na apokalipsie i przedstawił ją w niezły sposób. Tak samo zresztą Franka, nie mniej całość okazała się przewidywalna, choć bardzo dobra.

Frank jest taki, jak być powinien - psychopata z dziwacznym kodeksem moralnym, który nie pozwala sobie na żadne ustępstwa. Zero kompromisów.

Gorzej niż scenariusz prezentują się słabe rysunki Corbena. Uzupełnione niezłym kolorem, ale niestety...

Maksymilian Sypniewski | 2016-01-21
Na półkach: Komiksy, Przeczytane

podziękowania za tłumaczenie dla GrumikZone :)

Mac | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016