Sztuka skutecznego zarządzania - Pens Józef

Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
838935554X
biznes, finanse

Dzisiejsze warunki ekonomiczne wymagają zarządzania partnerskiego, czyli takiego, dzięki któremu pracownicy przejmują odpowiedzialność nie tylko za swoje działania, ale i za rozwój firmy. Autor radzi, jak dostosować styl zarządzania do nowego tempa i warunków prowadzenia działalności gospodarczej, tak, aby zapewnić właściwe wykorzystanie zasobów przedsiębiorstwa. Szczegółowo omawia takie kwestie, jak: *warunki przetrwania i rozwoju organizacji w burzliwym otoczeniu metody przekształcania przedsiębiorstwa w organizację uczącą się, zarządzanie zmianami i innowacjami *proces pozyskiwania i kształcenia pracowników oraz kierowania ich karierą *sposoby wpływania na efektywność pracy podwładnych *możliwość kształtowania w firmie orientacji na klienta *sposoby uwzględniania ochrony środowiska naturalnego w strategii firmy *specyfikę zarządzania w warunkach integracji gospodarczej. Książka zawiera nie tylko przegląd modeli teoretycznych, ale również liczne odwołania do konkretnych przykładów z praktyki gospodarczej. Jest przeznaczona dla menedżerów i właścicieli firm oraz studentów zarządzania.

peny21 | 2015-10-22
litpawel | 2015-07-28