Krakowski Przewodnik Jazzowy

Wydawnictwo: Vist Press sp. z o.o.
83-905433-7-0
muzyka, jazz
muzyka
Piotr

"Każde pokolenie jazz-fanów ma swoją ważna płytę i swoją ważną kiążkę. Moje pokolenie czytało "U brzegów jazzu" Tyrmanda, "Ludzi i problemy jazzu" Hodeira, rubrykę Romana Waschko w "Sztandarze Młodych", wycinało z miesięcznika "Jazz" karteczki, które tworzyły "Mały leksykon jazzu". Później wydano "Wszystko o Jazzie" Berendta. Teraz mamy w księgarniach tłumaczenia i oryginalne wersje zagranicznych almanachów i encyklopedii, w każdym sklepe płytowym można kupić wszystko... Co wybrać, by się czegoś dowiedzieć? Gdzie szukać informacji o naszych krajowych autorach "małych wzruszeń"? Książka Roberta może w tym pomóc. I może będzie dla was ważna. "
Grzegorz Tusiewicz

źródło opisu: Książka