apostezjon, wnuk-lipiński
corrum

źródło okładki: www.fantasta.pl

Konkwistadorrr | 2012-12-18
Przeczytana: 2004 rok

Podstawa polskiej fantastyki socjologicznej. Powinno się to w rzeczywistości określać jak polityczną fantastykę, ale w okresie zniewolenie Polski przez socjalizm by ominąć cenzurę nazywano to socjologią. Genialne.

Karo | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

"Dużo jest odkryć, o których wiedzą nieliczni."(s. 23)Cieszę się wobec tego, że przyszło mi odkryć Wnuka - Lipińskiego. Social - fiction, czemu nie? Przecież opisuje mechanizmy społeczne, systemy, które tworzymy, nasze odruchy, ciemne i jasne strony ludzkości -> po prostu, sama prawda. Tylko drobny kruczek; jak opisać prawdę, kiedy żyje się w zniewoleniu. I to jest sukces książki Lipińskiego - jak powiedzieć, żeby wszystko powiedzieć, nic nie mówiąc? Uwielbiam tego typu książki, a ich autorów uważam za mistrzów. Czy nowy człowiek po przeprogramowaniu mózgu, miał być lepszy? Czy po prostu, miał być głupszy. A ilu jest takich nowych ludzi wśród nas? A może to my staliśmy się "nowym człowiekiem" bez operacji dokonanej przez profesora medycyny Mortena, a po codziennych dawkach rzekomych informacji przekazywanych przez "piękne, gadające głowy"?

MelerJonasz | 2013-02-24
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Bardzo dobra, spójna historia. Czytałem z wielką przyjemnością i nie chciałem się od niej odrywać.

amo71 | 2015-07-20

Jeżeli fantastyka polska, to tę książkę trzeba przeczytać koniecznie.

Michał Świnarski | 2016-01-24

Ciekawy świat przedstawiony, jednak skupia się na głównej intrydze. Ciężko nazwać antyutopią, może dlatego że nie czytałem kolejnych części. Powieść za bardzo nie wie czego ma dotyczyć, gdyż głównie skupia się na dialogach.

Aliath | 2016-11-13
szarlej | 2016-09-07