apostezjon, wnuk-lipiński
corrum

źródło okładki: www.fantasta.pl

Konkwistadorrr | 2012-12-18
Przeczytana: 2004 rok

Podstawa polskiej fantastyki socjologicznej. Powinno się to w rzeczywistości określać jak polityczną fantastykę, ale w okresie zniewolenie Polski przez socjalizm by ominąć cenzurę nazywano to socjologią. Genialne.

Karo | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

"Dużo jest odkryć, o których wiedzą nieliczni."(s. 23)Cieszę się wobec tego, że przyszło mi odkryć Wnuka - Lipińskiego. Social - fiction, czemu nie? Przecież opisuje mechanizmy społeczne, systemy, które tworzymy, nasze odruchy, ciemne i jasne strony ludzkości -> po prostu, sama prawda. Tylko drobny kruczek; jak opisać prawdę, kiedy żyje się w zniewoleniu. I to jest sukces książki Lipińskiego - jak powiedzieć, żeby wszystko powiedzieć, nic nie mówiąc? Uwielbiam tego typu książki, a ich autorów uważam za mistrzów. Czy nowy człowiek po przeprogramowaniu mózgu, miał być lepszy? Czy po prostu, miał być głupszy. A ilu jest takich nowych ludzi wśród nas? A może to my staliśmy się "nowym człowiekiem" bez operacji dokonanej przez profesora medycyny Mortena, a po codziennych dawkach rzekomych informacji przekazywanych przez "piękne, gadające głowy"?

MelerJonasz | 2013-02-24
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Bardzo dobra, spójna historia. Czytałem z wielką przyjemnością i nie chciałem się od niej odrywać.

amo71 | 2015-07-20

Jeżeli fantastyka polska, to tę książkę trzeba przeczytać koniecznie.

tobe | 2017-03-20
Madeleineironique | 2017-01-09