The Simple Truth

Wydawnictwo: Warner Books
978-0446607711
angielski
Indecent

Terrifying Michael Fiske broke the law when he took Rufus Harms's prison letter from the Supreme Court. But he also sealed his own fate. Now Michael's brother, a cop turned attorney, is coming to Washington to find out why his brother was murdered-and what it had to do with a crime that Rufus Harms committed twenty-five years before... Simply the Best In his new novel of corruption, romance, family, and justice at the heart of the American republic, David Baldacci takes us on a journey of harrowing conspiracy-and proves once again that in the realm of suspense, he is in a league of his own. The Simple Truth It's never what it seems...

źródło opisu: http://www.amazon.com/Simple-Truth-David-Baldacci/dp/0446607711

źródło okładki: http://www.amazon.com/Simple-Truth-David-Baldacci/dp/0446607711

michall_1985 | 2016-08-07
Przeczytana: sierpień 2016

To spotkanie z panem prawnikiem-pisarzem lepsze,ciekawsze,bardziej dramatyczne i realistyczne.

Baldacci,zwany "drugim Grishamem" opiera swoje historie o patologie amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.
Tym razem autor wziął na tapetę US Army i Sąd Najwyższy.Książka opowiada historię człowieka,który przesiedział w wojskowym więzieniu 25 lat.Po tym,jak otrzymał pewien list postanowił złożyc apelację do Sądu Najwyższego.Tym samym uruchomił lawinę wydarzeń.

Trup w powieści ściele się gęsto,autor nie oszczędza bohaterów żadnej ze stron.Wielcy panowie latają z wielkimi spluwami i sieją śmierc.Zdrada goni zdradę,sojusznik staje się wrogiem,a potencjalny wróg - sojusznikiem.

Rozczarowujące jest zakończenie.Motyw zbrodni mocno spłaszcza całą aferę i przez to fabułę.Autor nie ustrzegł się też kilku uproszczeń

Mimo wszystko chętnie sięgnę po następną książkę.Polecam fanom afer i spiskowych teorii dziejów.

Dortek | 2017-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Thriller prawniczy opowiadający o odsiadującym 25-letni wyrok za morderstwo Rufusie Harmsie i prawniku oraz jego bliskich zaangażowanych w sprawę wyjaśnienia okoliczności jego czynu. Wciągnął mnie dosyć szybko swoją intrygującą fabułą i nietuzinkowymi, dobrze nakreślonymi bohaterami. Trzyma w napięciu do ostatnich stron
Zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po inne książki autora.

dona | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, Thriller

Thriller prawniczy, nawet całkiem niezły.

dorcia2633 | 2016-05-13

Rufus Harms odsiaduje wyrok za morderstwo. Wie, że nigdy nie opuści więziennej celi. Pogodził się z tą myślą. Ale pewnego dnia otrzymuje list... Od tego momentu jego życie zmienia się, Harms szuka pomocy, żeby oczyścić się z zarzutów. Szybko jednak rozumie, że wszyscy, którzy chcą mu pomóc są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. W tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie. Śledztwo prowadzi do zaskakujących odkryć. Komu nie zależy na ujawnieniu prawdy?

aanyaa | 2011-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2011

Myślałam, że nigdy nie przebrnę przez początek książki, ale jednak mi się udało i nie żałuję. Po wprowadzeniu w rzeczywistość prawników, adwokatów i sędziów książka nabrała szybkości :-) i chociaż troszkę mnie denerwowało, że prawie do samego końca nie wiadomo o co chodzi to przecież w wielu kryminałach prawniczych to właśnie jest wielkim plusem :-)
Mimo, że nie jestem wielką fanką tego typu gatunku to książka mi się podobała.

Lilith59 | 2014-11-17
Przeczytana: 11 listopada 2014

Potwierdzam poprzednie opine, ze początek zawiły i ciężki do ogarnięcia bo ciężko się skupić na nudach. Jednak potem autor przechodzi do właściwej części historii i czyta się chętnie i z właciwym ciekawym książkom pośpiechem. Bardzo urzekła mnie historia miłości braterskiej i wpływie na nią braku komunikacji.

ataga | 2013-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2013

Dowód prawdy to szybko się czytająca powieść rozgrywająca się w kręgach władzy i sprawiedliwości w instytucji dla większości amerykanów niemal świętej a więc Sądu Najwyższego. Akcja powieści jest dość szybka może aż za bardzo główni bohaterowie są tacy błyskotliwi i domyślni w przeciwieństwie do niektórych przedstawicieli prawa że aż trudno w to uwierzyć. A jeden z bohaterów powieści Rufus Harms nie wiem dlaczego przypomina mi bohatera Zielonej mili

Renee | 2011-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Thriller prawniczy o wartkiej akcji, intrygującej fabule i ciekawie nakreślonych postaciach to wszystko powoduje, że książka wciąga.Może nie od pierwszych stron, bo trzeba wgryźć się w amerykański system sądowniczy, zwłaszcza w sposób jaki działa Sąd Najwyższy USA, ale mnie książka porwała.Do ostatnich stron czekałam na rozwiązanie zagadki kto spowodował, że Rufus Harms przez 25 lat przebywał w więzieniu.

emindflow | 2012-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2012

Dobry thriller. Z całą pewnością zachęca do sięgnięcia po inne książki Baldacciego, którego dotychczas nie znałem.

Lilu | 2013-09-10
Przeczytana: 09 września 2013

To moja pierwsza książka tego autora, chociaż znam ekranizację "Władzy absolutnej". Film jest świetny, intrygujący, wzruszający (może dlatego,że pojawia się tam Clint Eastwood, Ed Harris i Gene Hackman :).
Wracając do książki, bardziej kojarzy mi się z romansowym stylem Tess Gerritsen (w romansach jej nie lubię) niż wartką akcją sensacji i trochę z "Zieloną milą".