Wehikuł Czasu 1. W poszukiwaniu króla Artura

Seria: Gry paragrafowe
Wydawnictwo: ALFA
Time Machine I: Quest for King Arthur
przygodowa

Gra paragrafowa przeznaczona dla młodzieży. Zostajesz przeniesiony w czasie i musisz powrócić bezpiecznie do domu. Musisz przeżyć, a co najważniejsze, nie wpaść w pętlę czasową. Proste zasady. Mało dróg wyboru i częste zapętlenia.

źródło opisu: http://gryparagrafowe.webpark.pl/lista.html

źródło okładki: http://gryparagrafowe.webpark.pl/okladki/weh1.jpg

Agata | 2011-03-22
Przeczytana: 1997 rok

Ależ mi się podobała ta zabawa, kiedy miałam wczesne naście lat! Czyta się metodą Cortazarowej "Gry w klasy", a różnica jest taka, że to czytelnik decyduje, co się zaraz wydarzy. W obliczu powszechnej komputeryzacji społeczeństwa dziś to już przede wszystkim ciekawostka, ale za to jaka! Nie wszystkie tomy w tej serii były tak samo pasjonujące, ale pamiętam, że poszukiwanie króla Artura wciągnęło mnie ogromnie.

Koralik | 2016-02-02

Czytałam, a raczej grałam w "Wehikuł czasu" jako nastolatka, kiedy gier RPG w Polsce jeszcze nie za bardzo znano. Cała seria jest po prostu rewelacyjna, a zarazem prosta i przyjemna w odbiorze. Kto jeszcze nie miał przyjemności obcowania z grami paragrafowymi, śmiało może zacząć od tej pozycji. Pytanie, gdzie można je jeszcze dostać?

Kalevala | 2011-09-22
Przeczytana: 2011 rok

Kiedy znalazłam "Wehikuł" wśród staroci taty, od razu wzięłam się za czytanie, nie mając pojęcia z czym się spotykam. Na początku byłam zachwycona - pierwszy raz miałam do czynienia z czymś takim. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia, że nie jest to jedyna tego typu książka i że nazywa się ją paragrafówką. Pochłonęłam ją w jeden wieczór, początkowo w euforii, później jednak mój zachwyt opadał. Wyborów mogłam dokonywać rzadko, a każda decyzja prowadziła do tego samego momentu, czy to prostszą, czy bardziej krętą drogą. Ponadto (może jest to jedynie mój błąd)zdaje mi się, że dokonując na początku wyboru jedynego bądź drugiego przedmiotu (cukier, zapałki) odcinany sobie w pewnym momencie drogę i nie możemy iść dalej, wpadamy w pętlę czasową. Ciekawa forma, ale mało rozbudowana, jedno zakończenie do którego zmierzają wszystkie drogi. Raczej dla młodszych czytelników/ graczy. Mam wrażenie, że głównym zadaniem tej gry są wartości edukacyjne.
Jestem w trakcie testowania, jak sprawdzą się...

Asia | 2015-10-29
Przeczytana: 2013 rok

Książka, w którą trzeba się wczuć. Trzeba dosłownie teleportować się w miejsce akcji i wcielić w bohatera. I wtedy książka nabiera sensu :) Ciekawy pomysł, dość dobra fabuła. Co prawda książka dość łatwa do "przejścia". W tej części nie zdarzyło mi się zapętlić ani umrzeć :) Krótka i sensowna - idealna na chwile odpoczynku.

Amy392 | 2015-06-03
Przeczytana: 29 maja 2015

Najbardziej osobliwa książka na mojej półce. Dorwałam ją w bibliotece, gdy pozbywali się części swojego księgozbioru. Zainteresowała mnie dlatego, iż nigdy nie widziałam dziwniejszej książki. Dopiero ostatnio, gdy chciałam się za nią zabrać, dowiedziałam się, że to tak zwana gra paragrafowa, w której to czytelnik jest bohaterem i sam podejmuje decyzje odnośnie następnego kroku.
Świetnie mi się w nią grało, choć parę razy musiałam się cofać, bo dokonywałam złych wyborów. Ostatecznie jednak ukończyłam tę grę i jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na tak niezwykłą książkę. Co prawda, ona jest raczej dla młodszych czytelników, ale każdy może się czasem zabawić, nie? :)
Jeśli będziecie mieli okazję przeczytać to GORĄCO POLECAM!

lam4 | 2015-06-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Genialne. Na tamte czasy genialne.

Maynard | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Odświeżyłem sobie tą paragrafówkę pożyczając ją z lokalnej biblioteki (o dziwo była tam dostępna). Będzie krótko:
Plusy: pomysł, wierność historyczna
Minusy: denerwujące zapętlenia, brak elementu walki, miejscami zbyt naiwna

Sanna | 2013-05-05

W dzieciństwie uwielbiałam podróżować rozmaitymi trasami przez tę książkę!
Zamiłowanie do opowieści arturiańskich - pozostało :)

Wspomnień czar, teraz raczej dla koneserów. Chociaż się z tego człowiek trochę historii uczył.

Sebastian Umiński | 2012-10-23

Dla młodzieży i dzieci to dobre wciągnięcie w dłuższe książki lub w gry fabularne. Dorosłym raczej wyda się zbyt infantylna, choć ma walor edukacji historycznej.

Gry paragrafowe wracają?

Wydawnictwo SQN przykuło moją uwagę reklamą książki "Dopóki nie zgasną gwiazdy". Zaproszono w niej czytelników do zabawy. Na stronie możemy znaleźć link do gry paragrafowej, która ciekawie wprowadza nas w klimat książki.