Anselm Grün. Jego życie

Tłumaczenie: Marta Majorczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bogaci Duchem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Św. Wojciech
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Anselm Grün - Sein Leben
978-83-7516-268-4
życie zakonne, świętość
pablo

Anselm Grün (ur. 1945) – teolog i filozof, mnich w opactwie benedyktyńskim Münsterschwarzach koło Würzburga, doradca i autorytet w zakresie duchowości chrześcijańskiej, autor cieszących się dużą popularnością i przetłumaczonych na wiele języków książek, w których odnosi swą wiedzę religijną i psychologiczną do sytuacji współczesnego człowieka. Książka Freddy’ego Derwahla przybliża nam jego...

Książka Freddy’ego Derwahla przybliża nam jego postać – począwszy od dzieciństwa spędzonego nieopodal Monachium, poprzez czas poszukiwania Boga i nowicjat w Münsterschwarzach, lata studiów i pracy naukowej, po codzienne życie klasztorne i niezwykłą aktywność pisarską i prowadzenie licznych wykładów.

źródło opisu: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/anselm_gr%C3%BCn_jego_zycie.html

źródło okładki: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/anselm_gr%C3%BCn_jego_zycie.html

pablo | 2011-01-18
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Nie roz­minę się chyba z prawdą, jeżeli stwier­dzę, że Anselm Grün to naj­sław­niej­szy benedyk­tyn na świecie. Szerzej znany głów­nie jako autor ponad 300 (!) książek o tematyce religij­nej prze­kładanych na 25 języków o łącznym nakładzie prze­kraczającym 14 milionów egzem­plarzy. Prywat­nie: skromny zakon­nik od wielu lat peł­niący obowiązki szafarza w opac­twie w Mun­ster­schwarzach. Jego kursy medytacyjne bazujące na psychoterapii, kon­tem­placji i poście uznawane są za nie­zwykle skuteczne. Przyj­rzyjmy się jed­nak bliżej samej książce.

Autorem biografii jest Freddy Der­wahl, pisarz i dzien­nikarz nie­miecki. Naj­więk­szy roz­głos przyniosły mu biografia papieża Jana XXIII oraz podwójny por­tret: papieża Benedykta XVI i Hansa Kunga. Po tak nie­zwykłej postaci można spo­dziewać się dzieła ponad­przecięt­nego – i tak w istocie jest.

Książka od samego początku imponuje spo­kojem, z jakim jest napisana. Autor związuje nas emocjonal­nie z młodym Wil­lim Grünem (imię sprzed...

letni_a | 2015-06-09
Na półkach: 2015, Przeczytane, Po szwedzku