Tajemnice skarbów II wojny światowej

Great treasure stories of World War II
II wojna światowa, skarby,
historyczna
hunter

Autor prowadzi czytelnika tropem ukradzionych cennych pamiątek historycznych Europy, starając się odtworzyć losy Bursztynowej Komnaty, heskich klejnotów koronnych, skarbów kościelnych z Quedlinburga i wielu innych.

michall_1985 | 2017-04-04
Przeczytana: kwiecień 2017

Bardzo ciekawa pozycja dla zainteresowanych okresem II WŚ i losami dzieł sztuki,które najpierw zrabowali Niemcy,potem alianci.Autor skupia się przede wszystkim na armii amerykańskiej i jej działaniach na polu odzyskiwania (i często pozyskiwania dla siebie) skarbów III Rzeszy.

Do najciekawszych rozdziałów należą:pierwszy mówiący o ogromnej ilości złota w kopalni Kaiserode,rozdziały poświęcone skarbom Goeringa oraz losom jego prywatnych rzeczy,amerykańskie "grzeszki" w Berchtesgaden (tam mieszkał m.in Hitler i Goering),a także rozdział zatytułowany "Operacja 'Makabra'",kiedy to odnaleziono zwłoki dawnych władców niemieckich.

urz | 2013-06-14

wydawictwo daje gwarancje dobrej lektury!:)

jabol767 | 2013-02-02
Ada | 2013-01-05