Algorytmy, struktury danych i techniki programowania. Wydanie IV

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-2306-8
Tobiasz

Przystępne wprowadzenie do algorytmiki. Bez zbędnej teorii. Gotowe rozwiązania w C++. Oto kolejne wydanie sprawdzonej i cenionej przez programistów, wykładowców oraz studentów książki, będącej podstawowym podręcznikiem do nauki algorytmiki. W pierwszej kolejności autor zapozna Cię z elementarnymi zagadnieniami z tej dziedziny oraz wyjaśni, skąd bierze się tak szybki postęp w tej dyscyplinie...

Przystępne wprowadzenie do algorytmiki.
Bez zbędnej teorii.
Gotowe rozwiązania w C++.
Oto kolejne wydanie sprawdzonej i cenionej przez programistów, wykładowców oraz studentów książki, będącej podstawowym podręcznikiem do nauki algorytmiki. W pierwszej kolejności autor zapozna Cię z elementarnymi zagadnieniami z tej dziedziny oraz wyjaśni, skąd bierze się tak szybki postęp w tej dyscyplinie nauki. Podczas dalszej lektury poznasz takie pojęcia, jak rekurencja, analiza złożoności oraz algorytmy sortowania i przeszukiwania czy algorytmy numeryczne. Szybko opanujesz metody optymalizacji algorytmów, sposoby kodowania i kompresji danych oraz elementy algorytmiki grafów. Przedstawione w książce algorytmy zilustrowane zostały przykładowymi kodami źródłowymi w C++ , ułatwiającymi zrozumienie poznawanych zagadnień. Przejrzysta forma, praktyczne przykłady oraz przystępny język sprawiają, że książka ta pozwala szybko, a także bezboleśnie opanować zarówno algorytmy, jak i struktury danych oraz najlepsze techniki programowania.

źródło opisu: allegro.pl

źródło okładki: google.pl

Tobiasz | 2010-12-22
Przeczytana: listopad 2010

Książka ta jest świetnym wprowadzeniem do algorytmiki. Jest dokładnie tym, czego szukałem, bowiem świetnie opisuje każdą dziedzinę algorytmów, dzięki czemu nabrałem ogólnego poglądu. Całe listingi ułatwiają zrozumienie programów. Polecam każdemu, kto chce szybko, skutecznie i łagodnie wejść w świat algorytmów. W książce nie zabrakło również szczypty dobrego humoru.

| 2012-05-06
Przeczytana: 06 maja 2012

Przystępnie, o konkretach i bez akademickiego bełkotu.

| 2016-04-08
Przeczytana: 2012 rok