Już nie ma dawnej łąki

83-10-07740-8
wiedzima

źródło okładki: zdjęcie własne

Gwen | 2015-07-22

,,Już nie ma dawnej łąki'' nie jest książką wybitną. Mimo wszystko nie można powiedzieć, że jest to książka beznadziejna. Głównym bohaterem jest Piotr, spokojny nastolatek, który mieszka w bloku wraz z rodzicami i starszą siostrą, o imieniu Bożena, z którą nieustannie się kłóci. Piotr zaprzyjaźnia się z mieszkającą klatkę dalej, Aśką, która spaceruje po osiedlu z przemądrzałą młodszą siostrą o imieniu, Smarkul w poszukiwaniu sensacji. Aśka i Smarkul lubią, kiedy wokół nich dużo się dzieje. Cała trójka styka się ze sobą, pewnego zimowego dnia, na kilka dni przed Wigilią.
Cóż, jak na mój gust autor zbyt rozwlekał się nad rzeczami mało istotnymi, przez co faktycznie w pewnych momentach ciężko było przez książkę przebrnąć. Zdecydowanie brakowało mi w tej książce dynamicznej akcji, plus główny bohater był jak na mój gust nijaki. Na pewno pozytywnym elementem była siostra Aśki, Smarkul, która swoim nieustannym wymądrzaniem się dodawała książce humoru. Bożena wkurzała mnie swoim...

Weronika | 2011-08-19

tragedia!;)

Klaudia | 2015-04-12
bruno_banani | 2013-09-02
Przeczytana: 29 listopada 2013
Beata | 2013-08-10
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu....
książek: 1952
Anicaf | 2012-08-22