O zjawach, myśliwych i kłusownikach - opowiadania myśliwskie

Wydawnictwo: Sport i Turystyka
przygodowa
wiedzima

Myśliwym, w ich gawędach, nie zwykliśmy zanadto dowierzać. Znany jest powszechnie ich pociąg do koloryzowania myśliwskich przygód. Leon Dembiński, autor książki "O zjawach, myśliwych i kłusownikach", obrał inną taktykę: ofiaruje Czytelnikom zbiór opowiadań opartych na zdarzeniach, które sam przeżył lub których był świadkiem (z wyjątkiem, jak sami Czytelnicy będą mogli stwierdzić, szkiców "Sąd" i "W niedalekiej przyszłości"). Jest w nich sporo dramatyzmu i dużo piękna, jakim darzy nas przyroda w bezpośrednim z nią obcowaniu. Warto tę książkę przeczytać.

źródło opisu: okładka

Muminka | 2014-01-23