listy, Giedroyć, Kultura, Jeziorański
A--

Wybór, oprac. i wstęp Dobrosława Platt. W cyklu Archiwum Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Książka odsłania kulisy wielu istotnych wydarzeń, rzuca nowe światło na działalność zarówno Radia Wolna Europa, jak i "Kultury", weryfikuje sądy i opinie o niektórych osobach, w istotny sposób wzbogaca naszą wiedzę o sprawach, którymi żył kraj i emigracja. Książka...

Książka odsłania kulisy wielu istotnych wydarzeń, rzuca nowe światło na działalność zarówno Radia Wolna Europa, jak i "Kultury", weryfikuje sądy i opinie o niektórych osobach, w istotny sposób wzbogaca naszą wiedzę o sprawach, którymi żył kraj i emigracja. Jest to zatem bezcenne źródło historyczne, do którego sięgać będą nie tylko historycy, ale również politolodzy, socjologowie, kulturoznawcy, historycy literatury i inni. Ale jest to jednocześnie wielkie dzieło literackie. Obaj bowiem jego bohaterowie znakomicie władają językiem polskim, potrafią nawet o przyziemnych sprawach pisać zajmująco i z wielkim zaangażowaniem. - Janusz Degler

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl