scenariusze, fellini, filmy, dramaty
Franciszek

"Uwielbiany przez jednych, postponowany przez innych, ten wielki i jedyny w swoim rodzaju czarodziej kina stanowi już dziś instytucję. Każdy jego film, realizowany na przekór wszelkim regułom gry obowiązującym w przemyśle kinematograficznym, staje się wydarzeniem roztrząsanym przez tysiące krytyków i koneserów z całego świata. Każdy obraz zrodzony w tej wyobraźni, przerastającej o całe galaktyki imaginację zwykłego zjadacza chleba i telewizji, produkuje rozliczne interpretacje i uczone dysputy"
Maria Kornatowska - z Przedmowy

źródło opisu: wydawca