One Piece t. 1 - Romance Dawn - Przygoda na Horyzoncie

9788374712019
manga, komedia, shounen, akcja
komiksy
Ayumi_Tsukada

Odmęty mórz przemierza niewielka, krucha łódka, w niej zaś, uśmiechnięty od ucha do ucha siedzi Luffy - chłopak, który od dziecka marzył o tym, by zostać piratem. Nie przeszkadza mu nawet to, że po zjedzeniu "diabelskiego owocu" nigdy nie będzie mógł już pływać, gdyż w zamian za to jego ciało zyskało iście magiczne, gumowe właściwości! Cel ma jeden - zostać królem piratów! By to uczynić, najpierw musi zwerbować załogę. Czy dołączy do niej tajemniczy łowca piratów Zoro?

Na horyzoncie już czeka nowa przygoda?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: jpf.com.pl

Jaenelle | 2013-07-21
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: styczeń 2013

Pierwszy raz zetknęłam się z tym tytułem w jednym z numerów „Kawaii”. Artykuł mnie zaciekawił, jednak przez długi czas wahałam się, gdyż trochę odstraszała mnie kreska. Nie wyglądała zbyt atrakcyjnie, miejscami miałam wrażenie, że jest niedopracowana i bałam się, że dalej może być gorzej.
Ostatecznie niedawno, głównie z nudów, jednak się skusiłam i najbardziej żałuję tego, że tak długo zwlekałam. Manga okazała się fantastyczna i z biegiem kolejnych wydarzeń nie mogłam jej niczego zarzucić.
Fabuła jest wciągająca (obecnie wydanych w Japonii 70 tomów przeczytałam w kilka dni), niesamowicie zabawna, trzymająca w napięciu, a także powodująca ogromne zdziwienie, gdy niektóre fakty wychodzą na jaw.
„One Piece” bardzo uzależnia i sprawia, że z ogromną przyjemnością śledzi się przygody Słomianych i czeka na kolejne rozdziały, by w końcu dowiedzieć się, co będzie dalej.

Mumix | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Z tym tytułem mam kontakt nie od dziś. Znam anime, jestem na bieżąco z mangą, a na półce stoi już 26 tomów. Jednak ostatnio zacząłem czytać "One Piece" od nowa i pomyślałem, że będę tu pisać kilka słów po przeczytaniu każdego tomu.
OP ma swój wspaniały niepowtarzalny klimat, który bardzo szybko wciąga czytelnika w niesamowity piracki świat.
Humor, pokazanie emocji, fabuła, tempo akcji - to wszystko jest moim zdanie świetnie dobrane, a z tomu na tom jest coraz lepiej.
Nie sposób nie lubić Luffy'ego, a nowy członek załogi - Zoro, jest po prostu kozacki.
Wszystkim baaardzo polecam ten tytuł, ponieważ jest to chyba najlepszy shounenowy tasiemiec, jaki wychodzi.

Linda | 2013-10-07

Po prostu sztuka rysowania Eiichiro Oda jest genialny wyszlifowany do końca. Fabuła jest banalna ale świetnie ukazana.

Trudno jest mi oceniać One piece tomik owo, skoro przed przeczytaniem wiem co się wydarzy. Akurat jestem na bieżąco z anime. I oprócz niewielkich zmian i dodatków wszystko jest takie same.
"Romance Dawn" jest tylko wstępem do wielkiej przygody. Mnie tak jak większość na początku odpychała kreska. Nonsens. Kreska bardzo szybko się poprawia, po za tym tomik wyszedł w 1997, a wtedy te stare kreski miały bardzo specyficzny styl. One piece należy do tych tasiemców, że im dalej tym lepiej. Dlatego trudno na początku się do niej przekonać,ale warto! Co do bohaterów są bardzo sympatyczni. Każdy ma swoje marzenie do, którego dąży by się spełniło.

Justyna Tessa | 2015-05-10
Przeczytana: 09 maja 2015

Na mangę One Piece natknęłam się przypadkiem, chociaż od dawna wiedziałam o istnieniu mangi jak i zarówno anime. Kreska i styl przypominać może mangę Fairy Tail, także postacie jak i akcje. Po pierwszym tomie mam pozytywne wrażenia i już za niedługo zabiorą się za pozostałe tomy. Manga lekka i przyjemna do tego postać Luffego, dobrego chłopaka z wioski i do tego strasznie beztroskiego (tak jak Natsu w Fairy Tail) sprawia, że mamy się z czego pośmiać. Polecam!

Toddziak | 2011-01-05
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Wszyscy tak bardzo zachwalali tę mangę, że podchodziłam do niej jak pies do jeża. Tym razem jednak miliony konsumentów miały rację - One Piece to kawał świetnej i wypełnionej humorem po brzegi historii. Nie mogę się doczekać, kiedy wszystkie tomy zagoszczą na mojej półce :)

Yuya | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Z One Piece zetknęłam się po raz pierwszy w postaci anime na niemieckiej Vivie. Co prawda wcześniej parę razy wpadłam na jakieś obrazki z tej serii, które muszę przyznać-dość mnie odstraszały. Kreska jest bardzo specyficzna...
Jednakże po kilku rozdziałach kompletnie przestaje przeszkadzać, zaś opowieść wciąga jak mało która-zapraszam wszystkich w świat piratów!

Orari | 2011-02-20

Gdy kilka lat temu zetknęłam się z tą mangą, to początkowo odstraszyła mnie kreska, ale chwilę później przestałam zwracać na nią uwagę, bo historia mnie wręcz pochłonęła.
Bardzo ciekawy, różnorodny świat, bohaterowie, których nie można nie lubić i wszechobecny optymizm. Polecam :)

bigdo07 | 2012-03-17

One Piece, wspamiałe anime i manga pozycja obowiązkowa dla fanów A&M

Pcheleczka92 | 2013-01-26
Przeczytana: 30 stycznia 2013