Moja Łódź

978-83-61194-10-1
beletrystyka, zdjecia, ciekawostki
popularnonaukowa
Kamila

Oddajemy w Państwa ręce „Moją Łódź” – nowoczesny album o Łodzi, autorstwa dra Sebastiana Forysia, wielkiego miłośnika swojego miasta. Zawiera on blisko 300 zdjęć wykonanych w latach 2006-2010 oraz informacje, ciekawostki i anegdoty na temat tego największego secesyjnego miasta w Polsce. Nous rendons dans vos mains «Moja Łódż» – album moderne de Łódź, de l’auteur dr Sebastioan Foryś – vrai...

Nous rendons dans vos mains «Moja Łódż» – album moderne de Łódź, de l’auteur dr Sebastioan Foryś – vrai passiant de sa ville. L’album contient environ 300 photographies faites dans les années 2006-2010 et aussi des informations, des nouveautés et des anecdotes qui concernent la plus grande ville polonaise connue du style art nouveau.

We present to you “My Łódź City“, a contemporary album created by Dr. Sebastian Foryś, a great enthusiast of his home town. The album contains nearly 300 photographs taken between the years 2006-2010, as well as useful and interesting information and trivia about the biggest Art Nouveau city in Poland.
Szczegóły

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2010

źródło okładki: http://novaeres.pl

Roman Dłużniewski | 2017-01-18

To jest bardzo piękny album o moim mieście. Zwykło się mówić, że Łódź to takie szare, robotnicze miasto. Przynajmniej tak mówiono jeszcze całkiem niedawno. A album dr.Forysia pokazuje Łódź piękną, secesyjną i nowoczesną.
Każdy powinien sięgnąć po ten album :))

Ptasiemleczko | 2014-06-12

Album trafił w moje ręce w idealnym czasie, bo kiedy stawiałam moje pierwsze kroki w Łodzi. Bez niego wiele ciekawych miejsc umknęłoby mojej uwadze.
Łódź to piękne miasto, jeżeli ktoś wątpi - niech pojedzie tam jeszcze raz, tym razem z albumem dra Forysia. Przede wszystkim architektura, czerwona cegła - to musi się podobać. No dobrze, nie musi... Niemniej opinia, że to jedno z najbrzydszych miast w Polsce jest absolutnie niezasłużona.
Żałuję, że zdjęcia nie są większe. Rozumiem, że to kwestia kompromisu, bo albo zdjęć byłoby mniej albo format byłby mniej poręczny (ten jest idealny do torebki).
Polecam!

Łodzianin | 2010-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2010

To wspaniały i nowoczesny album o Łodzi.
Właśnie takiego szukałem.
Małego formatu, w twardej oprawie.
Zawiera zdjęcia najciekawszych miejsc w Łodzi, a wiem o czym mówię, bo jestem Łodzianinem.
Podpisy pod zdjęciami doskonale opowiadają o każdym z pokazanych miejsc.
Łatwy i czytelny układ albumu, z podziałem na działy.
Ponadto bogaty tekst o Łodzi w trzech językach, opowiada o historii miasta od samego początku prawie do dnia dzisiejszego.

kasia | 2011-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Jestem zachwycona tą książeczką :-)
Jest przepiękna, bardzo dobrze przygotowana.
Autor pokazuje nowe, piękne oblicze Łodzi. Oglądając ten album odnoszę nieodparte wrażenie, że Łódź to wspaniała, nowoczesna, europejska metropolia.
Na końcu publikacji znajduje się bogaty tekst o Łodzi, z którego można dowiedzieć się fasynujących informacji o tym mieście.
Osobiście bardzo urzekło mnie dodanie zdjęć dzików w Lesie Łagiewnickim i rybek w Akwarium w Manufakturze, gdyż bardzo kocham zwierzęta.
Polecam książkę wszystkim tym, którzy wybierają się za granicę. Będzie to wspaniały prezent przywieziony z Polski (książka jest w 3 językach) oraz doskonała promocja miasta Łodzi i naszego regionu w Europie i na świecie :-)

Szczurek | 2013-02-20
Ikki | 2011-07-10