Niebezpieczna gra

Wydawnictwo: Rebis
Cure
anatopatolog, choroba, intryga
Ag2S

Czy patomorfolog Laurie uda się rozwiązać kryminalną zagadkę i uratować życie własnego dziecka? Najlepszy nowojorski patomorfolog, Laurie Montgomery-Stapleton, wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Pierwsza sprawa, którą jej powierzono, choć z pozoru prosta, okazuje się wyjątkowo niebezpieczną zagadką. Satoshi Machita, były naukowiec z uniwersytetu w Kioto, uzyskał właśnie cenny patent z...

Satoshi Machita, były naukowiec z uniwersytetu w Kioto, uzyskał właśnie cenny patent z dziedziny, która wkrótce ma się stać fundamentem medycyny regeneracyjnej - biznesu wartego być może biliony dolarów. Gdy umiera na zatłoczonym peronie nowojorskiego metra, Laurie musi rozstrzygnąć, czy to zgon z przyczyn naturalnych, czy może element niezwykłej intrygi.

Ci, którzy woleliby pozostać w cieniu, są gotowi zrobić wszystko, by Laurie przestała się interesować sprawą śmierci Satoshiego. Mimo anonimowych gróźb, patomorfolog z wyjątkową dociekliwością kontynuuje swoje dzieło, aż wreszcie groźby zostają spełnione, a ich ofiarą pada jej ukochany syn. Teraz Laurie staje w obliczu dwóch wyzwań: rozwiązania kryminalnej zagadki i ratowania własnego dziecka...

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2011

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Konwalia | 2015-09-08
Przeczytana: 08 września 2015

Czyta się jednym tchem. Książka niezbyt skomplikowana, idealna na rozluźnienie. Bardzo przypadł mi do gustu ten autor. Na pewno sięgnę po napisane przez niego inne thrillery medyczne.

marlen | 2014-02-11
Przeczytana: luty 2014

Ostatnia z dotychczas opublikowanych książek mistrza thrillera medycznego powieść z małżeństwem Stapletonów w roli głównej.

Znana z poprzednich części cyklu patomorfolog Laurie Montgomery-Stapleton wraca do pracy w nowojorskim OCME. Na „dzień dobry” dostaje pozornie bezproblemowy przypadek – zdrowy, niezidentyfikowany Azjata zmarły śmiercią naturalną. Każdy przeciętny lekarz sądowy po standardowej autopsji podpisałby stosowne papierki i zakończył badanie tego oczywistego przypadku.

Ale nie doktor Montgomery. Doktor Montgomery miała długą przerwę w pracy, związaną z narodzinami i chorobą dziecka, jest więc pełna zapału do poszukiwania przysłowiowej dziury w całym. Ponieważ śmierć naturalna to za mało ambitny przypadek, Laurie rozpoczyna serię szczegółowych badań, nawiązuje współpracę z policją, biurem osób zaginionych i innymi jednostkami, co by tylko nie nudzić się i załatwić sobie trochę dodatkowego zajęcia.

Jednak niektórym dociekliwość i upór doktor Montgomery nieco...

sentymentalna | 2015-09-29
Przeczytana: 29 września 2015

Książka wcale nie jest taka zła ale początek jest jej zdecydowanym minusem i zrozumiałym jest, że ktoś mógłby się zniechęcić i zrezygnować z dalszej lektury. Fajerwerków nie ma ale jest trochę ciekawych momentów. 6/10

wiejskifilozof | 2012-04-03

Udana książka ,połączenie jakuzy i mafii .

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: 2012, Przeczytane, Cook Robin
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Uwielbiam cykl o Jacku Stapletonie. Mimo, iż w tej książce główną bohaterką jest jego żona, to i tak mogę ten tytuł zaliczyć do udanych. Książka ma niesamowitą fabułę. Niestety posiada typową dla Robina Cooka cechę, a mianowicie - na rozwinięcie akcji autor każe czytelnikowi czekać bardzo długo. Dopiero w połowie bieg wydarzeń wprowadza nas na właściwy tor. Tak jak początek czytałam z wielkim zapałem, tak końcówką byłam trochę rozczarowana. Uważam, ze autor za bardzo skupił się na samym problemie mafii i ich przekrętów, aniżeli na głównej bohaterce. Mimo to książka ma coś w sobie i warto ją przeczytać.

Przemek | 2012-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Troszkę przewidywalna,aczkolwiek czyta się ją bardzo przyjemnie.Na początku odstręczały mnie te japońskie nazwy(zwyczajnie nie mogłem się połapać kto jest kto) ale w miarę dalszego rozwoju akcji(której nie brakuje) nie sposób się pogubić.Książka lepsza niż dobra i zostawia niedosyt...

Iza Wu | 2011-04-01
Przeczytana: 31 marca 2011

Robin Cook trzyma równy poziom, ale w tej książce zabrakło mi jakiegoś elementu, który spowodowałby, że czytałabym ją na wdechu, zapominając o otaczającym świecie jak to zwykle mam z książkami tego autora - chyba za dużo było o organizacjach przestępczych, a za mało akcji..

Gosia_6 | 2013-09-02

Laurie Montgomery-Stapleton to najlepsza nowojorska patomorfolog. Wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Jest pełna energii, chce się wykazać i udowodnić samej sobie, że wciąż zna się na swojej pracy. Pierwszego dnia otrzymuje jednak tylko jedno zadanie, na pozór proste i nudne - śmierć z przyczyn naturalnych.
Satoshi Machita uzyskał właśnie cenny patent z dziedziny, która ma wkrótce stać się fundamentem medycyny regeneracyjnej - biznesu wartego być może biliony dolarów. Zaraz po podpisaniu umowy umiera na stacji metra, a Laurie musi rozstrzygnąć czy zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, czy może komuś bardzo zależało, aby pozbyć się Machity.
Niektóre osoby pragną pozostać w cieniu, dlatego bardzo zależy im, aby Laurie zakończyła pracę nad śmiercią Satoshiego. Pomimo anonimowych pogróżek, patomorfolog kontynuuje badanie sprawy. Przestępcy podejmują więc radykalne środki i porywają syna Laurie, która musi rozwiązać zagadkę kryminalną oraz uratować syna.

Akcję śledzimy z...

Magdalena | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Przez pierwsze dwa dni w ogóle nie mogłam się wciągnąć w "Niebezpieczną grę". Czytałam 5-15 stron i miałam dosyć. Zdaję sobie sprawę, że autor dokładnie przemyślał zarys całej książki, ale męczyły mnie początkowe rozdziały o jakuzie i zarysowanie sytuacji. Akcja toczyła się niezwykle wolno, dość późno zaczyna się dziać cokolwiek. Przeczytałam sporo książek Robina Cooka i muszę z przykrością stwierdzić, że według mnie "Niebezpieczna gra" jest najsłabsza.

Judyta | 2012-03-31
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Empik, 2012
Przeczytana: 30 marca 2012

Typowa książka Cooka. Niczym nie zachwyca, niczym nie zaskakuje. Akcja rozkręca się bardzo powoli. Tak naprawdę coś zaczyna się dziać w samej końcówce, po czym następuje ucięcie akcji i przechodzimy do epilogu, co jest charakterystyczne dla Cooka. Brakuje akcji, napięcia i zaciekawienia czytelnika, co stanie się za chwilę.
Czy polecam? Niekoniecznie.